Logo
2 Січня 2024, 18:00

F-16 та кілька цікавих ракет: яку нову зброю Україна отримає у цьому році

Окрім продовження поставок вже відомої зброї, на кшталт ЗРК Patriot, Україна у 2024 році може отримати нову зброю для ліквідації російських окупантів. Які поставки можна очікувати - йдеться в аналітичному матеріалі Defense Express.

Довгоочікувані F-16

 "У цьому році нас чекає дійсно історична подія, коли перші багатофункціональні винищувачі F-16 стануть на озброєння нашого війська", - пише видання, нагадуючи, що вже розпочато підготовку першої партії з 18 літаків від Нідерландів.

"Актуальним у контексті передачі літаків залишається питання, як можливо модернізувати F-16 для України, а також, звичайно, яку номенклатуру озброєння і в яких кількостях виділять союзники у рамках оборонної допомоги", - пише DE.

ATACMS

З одного боку, Україна вже отримала ці далекобійні ракети у 2023 році. Але це була версія із касетною бойовою частиною і дальністю лише до 165 км.Тому актуальним залишаєтьсяпитання передачі ЗСУ версії ракет ATACMS із дальністю вже у 300 км.

"Але навіть якщо американці зрештою дадуть "зелене світло" на передачу цих ракет Україні, то нам доведеться ретельно обирати цілі для ATACMS, бо, скоріш за все, кількість ракет буде доволі обмеженою". – зазначають аналітики.

TAURUS

Аналітики зазначали, що Німеччина вже довгий час гальмує передачу цих ракет Україні, вказуючи різні причини.

"Насправді причина у тому, що Німеччина гальмує з передачами цих ракет, полягає в реальній кількості боєздатних TAURUS, яка була оголошена у межах декілька сотень ракет. Хоча можна обережно сподіватися, що наступного року хоча б декілька десятків цих крилатих ракет поповнять запаси нашого війська", – пише видання.

GLSDB

США вперше офіційно оголосили про передачу цього поєднання ракети і високоточної бомби від Saab та Boeing майже рік тому. І якщо спочатку терміни постійно зміщувалися в межах 2023 року, то наприкінці листопада стало відомо, що перша партія озброєння буде передана вже у 2024 році.

Таємнича ракета

Як раніше повідомлялося, вже в цьому місяці Україна нібито має отримати таємничу ракету із дальністю 300 км і бойовою частиною у 100 кг, і таке поєднання доволі нетипове, зазначають аналітики.

"Серед варіантів можна розглядати, наприклад, AGM-88G AARGM-ER з дальністю у 300 км і на 30 кг меншою бойовою частиною WAU-7/B (70 кг). Але не виключено, звичайно, що це може бути й нова ракета", - пише DE.

THAAD та інша зброя зі списку Міноборони

На початку грудня стало відомо, що оборонне відомство України представило новий список озброєння, яке потрібно Силам оборони. Крім танків Abrams, артилерійських систем, F-16, ATACMS, також там були й нові назви — система протиракетної оборони THAAD, F-18, і навіть C-17 Globemaster та C-130 Super Hercules. А також гелікоптери, Apache та Black Hawk та три типи безпілотників від General Atomics, зокрема MQ-9B Sky Guardian.

"І хоча, звичайно, навряд чи увесь цей список буде активно обговорюватися цього року, не кажучи вже про передачу, але ті ж гелікоптери — дуже актуальне питання для посилення нашого війська", – кажуть аналітики.

 

 

Фото з відкритих джерел