Logo

ФІФА та УЄФА відсторонили російські клуби та збірні від участі у всіх змаганнях

Міжнародна федерація футболу ФІФА́ і союз європейських футбольних асоціацій УЄФА відсторонили російські клуби та збірні від участі у всіх змаганнях.

Відповідне повідомлення оприлюднене на сайті ФІФА, передає Слово і Діло.

«Після первинних рішень, ухвалених радою ФІФА та виконавчим комітетом УЄФА, які передбачали вжиття додаткових заходів, ФІФА та УЄФА сьогодні разом вирішили, що всі російські команди, будь то національні команди чи клубні, будуть відсторонені від участі в змаганнях як ФІФА, так і УЄФА до подальшого повідомлення», – йдеться у повідомленні.

Окремо союз УЄФА повідомив про розірвання контракту з російським «Газпромом». Рішення набуває чинності негайно і поширюється на всі чинні угоди, включаючи Лігу чемпіонів УЄФА, змагання національних збірних УЄФА та Євро-2024.

Раніше ФІФА заборонила проводити на території Росії міжнародні змагання, а «домашні» матчі команди будуть проводитися на нейтральній території та без глядачів. Крім того, збірна Російської Федерації має використовувати назву «Футбольний Союз Росії (РФС)», а не «Росія». Також у матчах, в яких беруть участь команди з Футбольного союзу Росії, не використовуватимуться прапор чи гімн Росії.