Logo
20 Квітня 2016, 18:20

Фільми, які передбачили майбутнє (ВІДЕО)

Незважаючи на те, що спроби багатьох режисерів передбачити майбутнє провалилися, є кілька прикладів фільмів, де їм все таки це вдалося.

«Термінатор» (1984) Людство поки не лежить в руїнах ядерної війни, зате режисер Кемерон ще в 1984 році мигцем показав нам безпілотники. Тепер дрони - незамінний учасник будь-якого збройного конфлікту на нашій планеті.

1

Космічна Одіссея» (1968) На виробництво фільму Стенлі Кубрик залучає більше 50 наукових консультантів з усього світу. При цьому, його мало турбувала правдоподібність фінальних сцен з подорожжю головного героя крізь простір і час, адже, як сказав автор книги «Космічна Одіссея» Артур Кларк: «Технології на такому рівні розвитку не відрізняються від магії».

Кубрику була важлива правдоподібність людських технологій, і 47 років по тому його кіно залишається одним з найбільш точних прогнозів майбутнього в кіно. Це перший фільм, в якому показані планшети на манер iPad.На момент прем'єри Стіву Джобсу було всього 13 років.

Коли Apple звинуватила Samsung у плагіаті дизайну, на суді корейська компанія приводила фільм Кубрика в приклад того, що перші втілення планшетів з'явилися ще в 1968 році.

Також у фільмі передбачена перемога робота над людиною в шахах (суперкомп'ютер Deep Blue переміг кращого шахіста в світі Гаррі Каспарова в 1997 році), розпізнавання мови (вперше успішно проведене в 90-их), відеочат (залишався неможливим до початку нульових через обмеження швидкості інтернет-з'єднання), телевізори на спинках крісел в літаках (з'явилися у вісімдесяті) і космічний туризм.

2

«Назад в майбутнє 2» (1989) Можливо, у нас до сих пір і немає літаючих автомобілів, але багато речей Роберт Земекіс вловив абсолютно точно.

Існування фільму назавжди змінило події в нашому часовому потоці. Без «Назад в майбутнє 2» численні компанії і стартапи не намагалися б розробити літаючий скейтборд (ховерборд) якраз до 2015 року, але попит автоматично створив пропозицію. Lexus анонсував повнофункціональний ховерборд 5 серпня.

Таким же чином ми побачимо Nike Mag - кросівки які автоматично зашнуровуються, випуск яких Nike хоче приурочити до тридцятої річниці прем'єри фільму.

3

Робокоп. (1987)

Ні, поліцейських-роботів у нас поки що немає, але люди, які з тих чи інших причин втратили кінцівки, дуже часто стають власниками імплантантів. Але, можливо, в найближчому майбутньому у нас буде більше можливостей відновлювати організм за допомогою електроніки.

4

Особлива думка. (2002)

Хоча з цього фільму не так вже й багато і збулося, але є один аспект. Під час однієї зі сцен в торговому центрі реклама була націлена на головного героя. В реальності ж, комп'ютери і пошукові системи в цілому часто зберігають результати вашого пошуку і всі наступні рази пропонують вам інформацію на підставі ваших уподобань.

5

«Ворог держави» (1998)

Трилер Тоні Скотта з Уіллом Смітом здавався науковою фантастикою 18 років тому, але зараз виглядає, як практично документальний фільм. У фільмі передбачені глобальна стеження АНБ, масовий збір даних без отримання офіційного судового дозволу, отримання державою метаданих за телефонним дзвінком, збір даних по листуванню, програма розвідки PRISM

6

«Екзистенція» (1995)

Фільми Девіда Кроненберга унікальні тим, що показані в них технології настільки дивні, що навіть 20 років по тому їх не можна назвати застарілими. Тому органічні технології «Екзистенції» до сих пір виглядають, як щось з майбутнього, а ось сам концепт віртуальної реальності вже був успішно втілений компанією Oculus: запуск першої користувальницької версії Oculus Rift відбудеться вже цього року.

7

https://youtu.be/hREiUJOS2ZU

Джерело