Logo
16 Травня 2024, 15:40

Фонд держмайна «розвів» прикарпатських бізнесменів на понад 75 мільйонів гривень?

Нещодавно практично усі прикарпатські мас-медіа писали, що в Івано-Франківську, по вулиці Української перемоги, 34 (колишня Сахарова) виставлено для продажу на аукціоні будівлю Івано-Франківського науково-дослідного та проектного інституту землеустрою».

В оголошені від Фонду державного майна йшлося, що продається єдиний майновий комплекс державного підприємства «Івано-Франківський науково-дослідний та проектний інститут землеустрою», загальною площею 1880 м кв. та земельною ділянкою 0,15 га.

IMG-3731

Адмінбудівля за адресою вул. Української перемоги (колишня Сахарова), 34

Аукціон викликав ажіотаж

14 травня відбувся аукціон, і охочих поборотися за «цілісний майновий комплекс» назбиралося аж двадцять троє.

Переможну ціну, яка перевищила стартову у 22 рази, запропонувало ТОВ “Готель арт менеджмент”.

Згідно аналітичного порталу YouControl, засновником ТОВ є Володимир Човганюк. Прикарпатському підприємцеві належить частка у ТОВ “Амбіком”, яке є найбільшим оператором у сфері харчування та розваг на території курорту “Буковель”. Компанія володіє ресторанами, об’єднаними під брендом “Сarte-l” — “Lucky Bull”, “Veranda”, корчмою “Фільварок”, пабом “Кухель” та розважальним центром “Бука”, пише zaxid.net.

Бізнес-партнером Володимира Човганюка є рідний брат народного депутата України Віктор Шевченко.

IMG-3717

Прикарпатський бізнесмен Віктор Шевченко

Вже після оголошення переможця стало відомо, що до складу єдиного майнового комплексу входять: адміністративний корпус (1 880,6 м², з них 840,5 м² передано в оренду Держгеокадастру), 5 од. автотранспорту, 553 од. рухомого майна (обладнання, меблі тощо), а також команда з 30 фахівців.

Його приватизація — це можливість інвестувати в унікальний актив з потужним науковим потенціалом та вигідним розташуванням”, – анонсував аукціон голова Фонду держмайна України Віталій Коваль.

Але після перемоги Шевченка-молодшого та Володимира Човганюка, почали «випливати» деякі цікаві деталі цього аукціону.

Виявилося, що нові власники купили зовсім не те, на що сподівались…

IMG-3718

Новим власникам дісталась тільки невелика частина будівлі (на фото справа), без центрального входу

Як стало відомо нашому ресурсу Правда іф, на аукціон було виставлено тільки близько 40% будівлі від загальної площі адмінбудівлі за адресою Української перемоги, 34… Оскільки більша частина будинку вже давно належить приватному власнику, який перед аукціоном «потролив» потенційних учасників і почепив у центральному вході у приміщення (який теж належить йому) оголошення про те, що вказане офісне приміщення не продається.

IMG-3719

Оголошення на центральному вході в адмінбуділю

Власник другої частини навіть повністю зробив ремонт фасаду адмінбудівлі зі сторони вулиці Української перемоги, щоб вона мала естетичний та доглянутий вигляд.

IMG-3720 IMG-3721

На фото вище видно, що у частині яка перебувала у державній власності не замінено вікна, також видно як виглядає ця частина будинку зі зворотної сторони.

Загалом іншому приватному власнику належить основна частина будівлі.

Та частина споруди, яка дісталася новим власникам

IMG-3722

У якій до речі знаходяться такі комунікації, як світло, газ та вода. Фактично «новим» власникам було продано тільки «голі стіни», та ще й без центрального входу, який теж належить іншому приватному власнику.

IMG-3723

Вхід до тієї частини будівлі, яку придбали нові власники

Також земельна ділянка 0,15 га, яка була анонсована у договорі, належить до прибудинкової території усього будинку.

IMG-3724

Світлина з оголошення фонду Держмайна (центральний вхід, який належить іншому власнику вказаний на фото)

Окрім того, згідно існуючих договорів, нові власники не зможуть виселити орендарів «своєї» частини будинку до 2028 року, і не зможуть розірвати із ними договір оренди (так як це прописано у договорі), який обходиться орендарям аж у 0 гривень на 1 рік. Мова йде про Головне управління Держгеокадастру у Луганській області та Головне управління Держгеокадастру у Івано-Франківській області. Окрім того, вони будуть змушені ще й утримувати колектив із 30 осіб ще кілька місяців.

IMG-3725 IMG-3726 IMG-3727 IMG-3728

Загалом переможцям аукціону ця будівля обійшлась у майже 62 мільйони гривень. Про те ця сума не враховує ще 20% ПДВ та 3% інших зборів. А це в загальній сумі ще близько 15 мільйонів гривень.

Таким чином виходить, що Фонд держмайна України свідомо (чи не свідомо) ввів оману потенційних покупців і продав їм не зовсім те, що було анонсовано. 

IMG-3729

Вигляд будівлі із тильної сторони

Про те потенційні переможці все ще можуть відмовитись від «незрозумілої» покупки. Але при цьому вони втратять близько 600 тисяч гривень гарантійного внеску…