Logo
17 Березня 2023, 20:43

Фонд "Разом для України" привіз 700 комплектів медичного одягу для п’яти закладів Калуського району

17 березня до Калуша завітала виконавча директорка благодійного фонду «Разом для України» зі Львова Евеліна Курілець з допомогою для медичних закладів району. Це вже другий візит представників цієї благодійної організації з початку березня.

Про це інформують Вікна, передає Типовий Франківськ.

3 березня представники молодіжної громадської організації «Інститут суспільних ініціатив» (голова правління — Тарас Репицький) та благодійного фонду «Разом для України» привезли до Калуша допомогу для військових та медиків на 4 млн гривень. Калуській районній військовій адміністрації тоді передали дві портативні зарядні станції, 100 тактичних військових аптечок з підсумками та 20 наповнених необхідним тактичних медичних рюкзаків для військових медиків, а Калуській ЦРЛ — 269 комплектів медичного одягу.

Нагадаємо, благодійний фонд «Разом для України» співпрацює з благодійною організацією з США, яка є другою за обсягом донатів для України в цій країні. Допомогу з США благодійний фонд розподіляє та доправляє у різні регіони України. Роботу фонд розгорнув з початку війни, а на Калущину благодійники зі Львова прийшли наприкінці минулого року завдяки депутатам Калуської міської ради Оксані Савчук і Віктору Бербецю. Зокрема, раніше в рамках співпраці з львівськими благодійниками у Калуші провели тренінг з серцево-легеневої реанімації, а палацу культури «Юність» подарували дефібрилятор. Також привозили допомогу військовим: 10 комплектів рацій, генератори та 100 індивідуальних військових аптечок.

Цього разу благодійники привезли і передали Вигодській, Перегінській і Рожнятівській лікарням, а також Калуському міському та Новицькому центрам первинної медико-санітарної допомоги комплекти високоякісного медичного одягу від американської компанії FIGS. Американських виробник медичного одягу постачає його в Україну як благодійну допомогу для наших лікарів. А благодійний фонд «Разом для України» є партнером компанії FIGS та займається розподілом та доставкою костюмів до лікарень. Між медичними закладами розподілили 700 комплектів.

Як повідомила Евеліна Курілець, благодійний фонд доставляє медичний одяг до лікарень по всій Україні. Загалом українські медики вже отримали десятки тисяч таких комплектів. Добрі логістичні можливості фонду дозволяють також упевнитися, що одяг одразу потрапляє за призначенням — до медичних працівників.

В рамках візиту відбулося також підписання Меморандуму про співпрацю між Калуською районною військовою адміністрацією та благодійним фондом «Разом для України». Співпраця полягатиме у допомозі медичним закладам, внутрішньо переміщеним особам та людям, які постраждали від війни, у підтримці і допомозі військовим, зокрема у психологічній реабілітації. Причому медицині фонд допомагає не лише костюмами, а й обладнанням, організовують приїзд хірургів з-за кордону, які навчають місцевих спеціалістів тощо.

Зокрема, як йшлося під зустрічі за участі начальниці адміністрації Жанни Табанець, Оксани Савчук, депутата Івано-Франківської обласної ради, голови бюджетної комісії облради Назарія Іваніва та керівників медичних закладів, велику увагу фонд приділяє реабілітації військових та людей, які постраждали від війни. Зокрема,шукають приміщення і готові їх облаштувати, навчати психологів, а також відшкодовувати витрати на тау допомогу. У планах благодійного фонду також розбудова по всій країні центрів фізичної реабілітації військових, які отримали травми. За словами Назарія Іваніва, співпраця з благодійним фондом «Разом для України» та іншими благодійниками є надзвичайно важливою для Прикарпаття, а ідея розвитку центрів реабілітації — цінна і актуальна. Тож на рівні області вже звертаються як до органів місцевого самоврядування громад, закладів, приватного бізнесу щодо наявності вільних приміщень, які можна буде використати для таких потреб.

Як повідомив головний лікар Калуського міського центру первинної медико-санітарної допомоги Михайло Гаврилишин, у цьому закладі вже працює медичний психолог, а окрім того є окремі спеціалісти, які працюють з вимушеними переселенцями (на обліку їх є 1606) та фіксують проблеми військових. Міський центр отримав 350 комплектів медичного одягу. Як відзначив Михайло Гаврилишин, ним забезпечать усіх медичних працівників — людям приємно, що про них дбають, а нові костюми позитивно вплинуть на настрій медперсоналу, а отже і на ефективність його роботи.