В Івано-Франківську відбувся круглий стіл "Небезпеки та позитиви утворення об’
єднаних територіальних громад в контексті розвитку м. Івано-Франківська". Під час зустрічі обговорювались питання правового забезпечення адмінреформи, проблемни та ризики, порівнювали подібні заходи в Польщі. Організатором заходу виступила ГО "Поступовий гурт франківців".
Розглядались питання субурбанізації в приміській зоні Івано-Франківська, науковець Ірина Закутинська окреслює приміську зону з Івано-Франківськом в радіусі 20-ти км від центру міста.
"При формуванні ОТГ треба враховувати багато чинників: економічний, демографічний, ретроспективний, спосіб життя населення та багато інших. Для проведення успішної реформи потрібно підходити комплексно. Перешкодами є неінформованість населення, поспішність та недосконалість законодавства", - вважає пані Ірина.
Секретар міської ради Микола Вітенко висвітлював стан справ стосовно утворення ОТГ навколо м.Івано-Франківська.
"Поблизу Івано-Франківська є 17 територіальних громад. Зараз 5 приміських сільських рад, що підпорядковуються міській раді. Це дає свої переваги, насамперед медичної субвенції, не потрібно утримувати ФАПи, також вирішує проблеми обслуговування багатоповерхівок, які є в прилеглих селах. Але через недостатню інформованість населення, люди не хочуть змін. Зокрема, помилково вважають, що їм доведеться свої справи вирішувати в міській раді тощо", - інформує, Микола Вітенко.
Також на засіданні порівнював проведення адмінреформи в Польщі Іван Нагорняк здобувач кафедри міжнародних відносин Прикарпатського університету. Втім повністю перейняти досвід сусідів в Україні не вийде, через недосконале законодавство. Україні потрібно здійснити багато реформувань в законодавстві, прописати чіткі правила, які б не дозволяли двозначностей. Рада Європи пропонує Україні модернізувати свою адміністративну систему під загальноєвропейську.