Logo
22 Січня 2017, 13:15

Франківська родина розповіла про життя у "розумному будинку"(ВІДЕО)

Економ-будинок в Івано-Франківську. Його споруджено за німецькою технологією. Вже рік родина Яциновичів обживає нове помешкання. Господарі кажуть, завдяки спеціальній системі утеплення у будинку стабільна температура, яка не падає нижче 20-ти градусів. А от влітку стіни помешкання зберігають холод.

Budynok

Секрет будинку, що функціонує за принципом великого термоса, у багатошаровості фасадних стін. Товщина пінопласту сягає 25 сантиметрів замість традиційних 10-ти. Також утеплення є під підлогою та під дахом, пише ВЕЖА.

Витратилися на утеплення. Проте зекономили на придбанні котла, батарей та гоазоспоживанні. Господарі уже відчули суттєву економію на оплаті комунальних послуг. Газу в будинку немає, використовують електрику. А при сильних морозах господарі запалюють камін.

Ще одна особливість так званого “пасивного” будинку – система примусової вентиляції. Вона накопичує чисте фільтроване повітря і виконує функції кондиціонера влітку, каже Микола Яцинович. До речі, площа його будинку – 170 метрів квадратних.

Крім розумного використання енергоресурсів економ-будинок вражає і внутрішнім оздобленням. Зокрема, зал декоровано сторічними дерев’яними балками, стіни облицьовано австрійською цеглою. Наразі подібних осель в Україні небагато. Тим часом в Європі їх будівництво – поширена практика. У такий спосіб зводять не лише житлові помешкання. Новітні технології енергозбереження застосовують при будівництві споркомплексів, освітніх закладів. Придивляються до економ-будівництва і в Івано-Франківській мерії.

https://youtu.be/4qr0khT2QBg