Logo
22 Грудня 2021, 23:07

Франківські фахівці розповіли, як уникнути травм під час ожеледиці

Зима цьогоріч примхлива і непостійна: то сніг, то відлига і одразу ожеледь.

Медики КНП "Центральна міська клінічна лікарня Івано-Франківської міської ради" розповіли, як уникнути травм під час ожеледиці: 

• Придбайте «льодоступи» та надягайте їх на підошви та каблуки вашого взуття. Вони дозволять міцно втриматися на льоді за рахунок шипів й гумової основи.
 Літнім людям варто при ходьбі використовувати палиці або хоча б одну палицю для кращої стійкості.
• Прогулянки для вагітних жінок в ожеледицю без супроводу небезпечні. Також не варто без потреби виходити на вулицю, якщо ви захворіли або відчуваєте слабкість.
• Оминайте металеві кришки люків, адже вони, як правило, покриті льодом. Крім того, вони можуть бути погано закріплені, що також дуже небезпечно.
• Тримайтеся якомога далі від будинків – ближче до середини тротуару. Взимку, особливо в містах, дуже небезпечними є бурульки, які намерзають на дахах будинків.
• Будьте особливо уважні, коли переходите дорогу під час снігопаду та в ожеледицю.

Види травмування:

Забій
Забій (забиття) - це травма шкірного покриву без його цілісності. Її можна отримати при падінні, ударі тупим предметом. Травмоване місце стає набряклим. На ньому з'являється синець. Через розрив великих судин під шкірою накопичується кров (гематоми).

Розтягнення

Вони можуть виникати через рухи у невластивий для суглоба напрям і рухах у суглобі, що перевищують його фізіологічний об’єм. Для розтягнень характерна поява різкого місцевого болю. При цьому значно порушуються функції суглобів.

Вивих

Це зсув суглобових кінців кісток. Він може супроводжуватися розривом суглобової капсули.
Найчастіше вивихи бувають у плечовому суглобі, у суглобах нижньої щелепи та пальців рук.

Ознаки вивиху:

• біль у кінцівці
• деформація ділянки суглоба
• відсутність активних і неможливість пасивних рухів у суглобі
• кінцівка зафіксована у неприродньому положенні
• зміна довжини кінцівки.

Перелом

Він буває відкритим і закритим. Для відкритого перелому характерні біль, наявність рани у місці перелому та кровотеча, неприродне положення кінцівки, хрускіт у місці перелому та уламки кістки в рані.
Закритий перелом має ті ж симптоми, проте відсутня рана. На місці перелому утворюється гематома, кінцівка збільшується в об'ємі.

 Якщо ви впали й через деякий час відчули біль у голові, нудоту, біль в суглобах, помітили припухлості на м’яких тканинах – терміново зверніться до лікаря.

У відділенні травматології ортопедії та реконструктивної і пластичної хірургії ЦМКЛ виконується лікування травм та переломів усіх локалізацій:

- Переломи стегна, які найчастіше зустрічаються в людей похилого віку з супутньою патологію, яким виконується хірургічне лікування найсучаснішими фіксаторами: PFNA, DHS, однополюсне та тотальне ендопротезування, LISS, LCP пластинами, інтрамедулярними блокованими стержнями, більшість з яких дає можливість наступати на оперовану кінцівку з наступного дня після хірургічного втручання.

- Лікування переломів гомілки в тому числі і складних внутрішньосуглобових: LISS пластинами, LCP та DCP пластинами, інтрамедулярними блокованими стержнями. Переломів ключиці, плеча та передпліччя пластинами PHILOS та PHP, LCP та DCP пластинами, інтрамедулярними блокованими стержнями

Будьте обачними та бережіть себе!