Logo
24 Грудня 2014, 18:49

Франківські газовики виготовляють для бійців АТО обігрівачі

Зі звичайних газових балонів працівники Івано-Франківського управління по експлуатації газового господарства роблять плити-буржуйки. Газовики-ентузіасти намагаються у такий спосіб зігріти українських військових, які захищають нашу країну на Сході. Наразі на передову відправлено 8 таких пічок.

буржуйки

Принципи техніки виготовлення «буржуйок» зі старих 50-ти літрових газових балонів працівники газового господарства дізналися з інтернету. Після чого інженери зробили додаткові креслення та  удосконалили їх. Так, щоб не вимітати золу, придумали спеціальну висувну шухлядку, зверху балона приварили пластину, яка в польових умовах використовується як імпровізована плита, а по бокам саморобної пічки змонтували ручки, які можна використовувати як сушарку.

З одного балону виготовляють дві «буржуйки».  На виготовлення однієї, електрозварник витрачає 2 дні, старанно працюючи над кожною деталлю. Аби буржуйка була якісною, а головне безпечною, спочатку її зсередини обпалюють. Кожний шов роблять міцним, без зазорів. Окрім того, пічка економічна у використанні: трьох полін дров стає на півтори години обігріву приміщення.

 «Ми розуміємо, що у цей нелегкий для країни час, кожен повинен долучитися до спільної справи. Зараз нашим бійцям в АТО потрібна допомога, – розповідає заступник голови правління ПАТ «Івано-Франківськгаз» Ігор Височанський. - Для того, щоб нашим солдатам було хоча б тепло, вони мали на чому зварити їсти, загріти чай та висушити одяг, ми розпочали робити пічки-буржуйки з газових балонів».

Наразі газовики працюють над наступною партією твердопаливних пічок. Готові навіть їх удосконалити, чекають на відгуки та побажання вояків.