Logo
7 Грудня 2021, 18:31

Франківські лікарі врятували пацієнта з рідкісною хворобою

У кожного лікаря є свій challenging case – ситуація, що стає викликом і вимагає нестандартного підходу в діагностиці та лікуванні.

Нещодавно у відділення неврології з Центром розсіяного склерозу госпіталізували пацієнта у важкому стані з порушенням та обмеженням рухів у ногах, руках, проблемами з сечопусканням, ковтанням, а згодом і диханням. Крім того, з підозрою на COVID-19.

«Обстеження поставили більше запитань, ніж дали відповідей, оскільки нейровізуалізація виявила ураження всіх відділів центральної нервової системи», – говорить завідувачка відділення Анна Сорохман.
Врешті лікарі діагностували рідкісне поєднання ураження головного, спинного мозку та їх оболонок – менінгоенцефаломієліт.

Здебільшого такі пацієнти залишаються недієздатними. Проте після тривалого лікування з етіотропною та імуномодулюючою терапією, пацієнт відновився і почав робити перші кроки. «У цьому життєрадісному юнакові зовсім не впізнати колишнього пацієнта, – кажуть лікарі відділення. – Його слід вітати з другим народженням».

Зауважимо, що такі результати для лікарів також неабиякий привід радіти і святкувати. І це вкотре підтверджує, що тільки злагоджена співпраця неврологів дає добрі результати.