Logo
15 Березня 2019, 12:15

Франківські перевізники відстоюють підвищення вартості проїзду до 6 грн

В Івано-Франківську обговорюють підвищення тарифів на проїзд у міських маршрутках до 6 грн за поїздку.

Підвищити тариф можуть уже з 1 квітня, інформує Типовий Франківськ.

На даний час вартість проїзду у громадському транспорті міста становить 5 грн до 20.00 і 6 грн після 20.00.

Як відзначив заступник начальника управління транспорту та зв’язку Івано-Франківського МВК Андрій Гіглюк, до них від асоціації Спілки перевізників надійшло а пропозиція про підняття тарифів у зв'язку із ростом цін на пальне та обслуговування.

Було проведено моніторинг по інших обласних центрах, було з’ясовано, що ціни на проїзд у громадському транспорті в Чернігові 6 грн., Запоріжжі 6 та 8 грн, Тернополі - 6 і 7 грн.

Крім того, перевізники вкотре наголошують, що необхідність викликана значним підвищенням цін на паливно-мастильні матеріали, запасні частини, автомобільні шини, витрат на заробітну плату, та інших витрат, пов’язаних з експлуатацією пасажирського автотранспорту.

Також перевізники замовили аудит вартості проїзду в чернівецької фірми.

 «За розрахунками аудиту мінімальна ціна на проїзд складає 7,60 гривень, а якщо враховувати ще пільгові категорії перевезень - 11 гривень. Усі хочуть, щоб оновили рухомий склад, дати водію нормальну зарплату, але це неможливо при мінімальних цінах. Ця ціна потрібна для того, щоб підприємство могло розвиватись, а не виживати», - відзначив представник аудиторської фірми.

Містяни заперечують такому підвищенню та просять вкотре, щоб перевізники надали інформацію про пасажиропотік та скільки витрачають і як часто змінюють акумулятори та шини.

 Крім того, франківець Василь Кедик наголосив,  що перевізники не можуть завжди вирішувати за допомогою мешканців питання підняття тарифів. Відзначає, потрібно вимагати від міської ради компенсацію за перевезення пільговиків.

«Нехай вони відшкодовують і виконують свої передвиборчі обіцянки. Гроші на це в бюджеті є, сідайте і говоріть», - відзначив Кедик.

Тепер рішення з виконавчим комітетом.