Logo
15 Вересня 2020, 11:42

Франківські школярі попри "червону зону" підуть до школи

Сьогодні, 15 вересня, відбулася позачергова сесія Івано-Франківської міської ради.

В залі зареєструвалися 36 депутатів із 42 обраних, пише Типовий Франківськ.

На обговорення винесли питання «Про забезпечення права на освіту жителям Івано-Франківської міської територіальної громади».

На засіданні виступили представники батьківських комітетів, які одноголосно закликали депутатів проголосувати за рішення та дозволити дітям розпочати нормальне навчання.

Представник батьківського комітету Ліцею№ 20 Петро Славанюк каже, що дотримуватися карантинних вимог звісно потрібно, але діти повинні навчатися стаціонарно.

« У мене в ліцеї навчається троє дітей. Так, зараз ми знаходимося у червоній зоні. Але ніхто не скасовував навчання, якісне навчання. Діти заскучали за школою. Ми вимагаємо наше право на очну форму навчання. Звісно, з дотриманням всіх карантинних вимог. Кожен стикався з дистанційною формою- потрібно забезпечити дітей обладнанням, інтернетом. Але крім цього батькам якось потрібно заробляти гроші», - каже Петро Славанюк.

Мама Світлана Семанівна каже, що дистанційне навчання порушує мікроклімат в сім‘ї та провокує тривогу.

«Я мама двох дітей. Я хочу висловити позицію всіх дошкільнят. Ми не можемо працювати, ми не можемо планувати свій час. Але є дошкільні заклади, які можуть полегшити батькам життя і дозволити працювати. Я орієнтуюся по коментарях батьків в соцмережах і розумію, що висловлюю позицію багатьох. Нам треба навчитися жити з вірусом. Ми не можемо закритися в будинках. Хочу сказати як спеціаліст-психолог. Я бачу як діти ростуть в постійній тривозі. Батьки залишають менших на старших. Зростає рівень тривоги. Наголошую на важливості відновлення повноцінного процесу в школі», - зауважує франківчанка.

Голова ГО «Мами Прикарпаття» Мар‘яна Вершиніна зауважила, що через дистанційне навчання багато батьків залишаються без роботи.

«Дитині, яка ніколи не була в школі, важко пояснити як тримати ручку. Багато коментарів від батьків, які не можуть забезпечити дітей необхідним. Батьки не можуть вийти на роботу. Батьки повинні працювати, а діти повинні навчатися. Ми повинні об‘єднати зусилля. Я дуже прошу надати нам констинтуційне право на освіту»

Серед основних вимог батьків - відкрити дитячі садочки та школи, дозволити дітям навчатися в звичних умовах.

Один з депутатів запропонував організувати навчання дітей, які проживають з людьми з групи ризику, на свіжому повітрі.

На обговорення винесли проєкт рішення депутата від «Європейської Солідарності» Сергія Палійчука «Про забезпечення права на освіту жителям Івано-Франківської міської територіальної громади».

"Відсьогодні продовжити поетапне навчання у дошкільних закладах. З 21 продовжити відновлення навчання у початкових школах. З 28 вересня - у середніх та старших школах", - підсумував Сергій Палійчук.

Міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків зазначив, що місто не може зупинитися, якщо «червона зона» триватиме до кінця року.

«Є діти, які хочуть навчатися дистанційно. Батьки мають право вибору. Дошкільні теж- хочу веду дитину, хочу не веду. Правильно робити все поетапно. Цей тиждень відкриваємо дитячі садочки, наступного тижня школи. Ми зверталися до Міністерства, щоб переглянули «червону зону». Навчальні заклади не можуть не працювати до кінця року. Ми наполягали на тому, щоб навіть у червоній зоні школи працювали у звичному режимі. Ми чекаємо на рішення Кабміну. Якщо червона зона буде до кінця року, або до березня- ми не можемо зупинити все місто», - наголосив Руслан Марцінків.

Як зауважив Директор департаменту освіти та науки Ігор Максимчук, франківські школи закупили засоби захисту та готові до звичайного навчання.

«Згідно з Законом про освіту, кожна сім‘я може сама вибирати форму навчання. Впродовж літнього періоду ми здійснювали підготовку навчальних закладів для нового навчального закладу. Зараз вони готові до навчання та забезпечені антисептиками, масками та захисними щитками для вчителів. З міського бюджету вже освоєно вже 2 мільйони гривень. Якщо вчителі хворіли, ми вирішували це питання», - каже Ігор Максимчук.

На запитання «чи буде Франківськ до кінця року в червоній зоні» Руслан Марцінків відповів, що у місті роблять тести 9 лабораторій.

"За те, що ми добивалися, щоб тести робили приватні лабораторії, нас і покарали. Ми дали можливість тестуватися. Ми приймаємо усіх хворих з області та сусідніх областей в міські заклади", - резюмував Марцінків.

"За" проголосували 32 депутати.