Logo
12 Лютого 2021, 11:20
Теги: театрали

На Промприладі франківські театрали покажуть унікальну виставу "Ромео і Джульєтта" в перекладі Андруховича

В Івано-Франківську актори драматичного театру імені Франка покажуть виставу "Ромео і Джульєтта" в перекладі Юрія Андруховича.

Прем’єра запланована на День закоханих, 14 лютого, пише Типовий Франківськ.

Виходити з зони комфорту і вести за собою глядачів Франківський драмтеатр почав задовго до того, як це стало трендом в сучасному театрі. 

Прем’єра «Ромео і Джульєтта» створена в постдраматичному жанрі і надзвичайно складна логістично: мінусові температури в заводському цеху, необхідність дотримання правил техніки безпеки на виробництві, вільне переміщення глядачів на п’яти локаціях в першій дії та повернення до театру з вулиці Сахарова на вулицю Незалежності, на другий сценічний майданчик – у другій.  Музична і світлова партитура потребують високого професіоналізму. Робота трупи вимагає бути в найкращій фізичній та творчій формі. Усі ці фактори є викликом для Ростислава Держипільського, режисуру якого окремі театральні критики називають екстремальною.

«Ми всі потребуємо і шукаємо справжніх гострих емоцій, а історія кохання від найуспішнішого драматурга усіх часів і народів, якій вже 426 років – це якраз про це. Тому в найхолоднішу добу року ми гарантуємо вам екстрим і гарячі емоції. Тут усе по-справжньому. І тому я закликаю усіх, хто прийде на виставу: одягайтеся тепліше», - каже Держипільський.

За його словами, унікальність цієї постановки полягає в тому, що одну частину зіграють на Промприлад.Реновація, а іншу – в підвалі театру. 

Тобто дві ворожі родини Монтеккі і Капулетті поділять на два табори і глядачів.

"Наша задача переплавити, те що не потрібно, що віджило, яке уже мертве. І створити з цього новий продукт. Це зовсім інша версія, такий постапокаліптичний центр "майбутнього". Ми позиціонуємо її як частину "шекспіріади". Вистава буде відбуватися у різних локаціях. Ми маємо п’ять локацій і глядач сам може обрати звідки дивитись", - каже режисер.

Олег Панас зіграє роль Ромео.

"Це дуже матеріальна історія, де посеред хаосу з’являються дві людини у підвішеному стані, які мають шанс врятувати світ від цього. Це дуже крута вистава і я дякую Богу, що я маю шанс грати у ній. Приходьте, і побачите все самі", - розповів Панас.

Жіночу головну роль виконає Інна Бевза. Вона вважає, що ця вистава не тільки про любов, тому важливо вміти відрізнити справжнє від хворобливого.

«Ну взагалі ця постановка є для мене про любов. Потрібно відрізняти симпатію, пристрасть чи хворобливу любов від справжніх почуттів. Любов - це є великий дар. Для мене це можливість говорити про те, що в серці і про те, що там горить», - каже акторка.

Також над виставою працювали заслужений артист України Олексій Гнатковський, лауреати Національної премії України ім. Тараса Шевченка Роман Григорів, Ілля Разумейко, художниця Юлія Заулична, заслужена діячка мистецтв України Ольга Сємьошкіна, чемпіон України з джиу джитсу Юрій Рудь, актори Іван Бліндар, Юрій Вихованець, Олексій Лейбюк, Ігор Захарчук та інші.

Художниця Юлія Заулична зазначила, що вистава буде унікальною і для цього простір цеху використають сповна, підкреслять його красу.

"Костюми будуть розібрані, як цей цех і складені з окремих елементів. Вони передадуть урбаністичну атмосферу", - каже художниця.

Виставу можна буде побачити 14, 20 та 21 лютого. Також з огляду на морозну погоду глядачів просять одягатися тепло, адже в цеху доволі холодно.