Logo
4 Грудня 2020, 14:35
Теги: патент

Франківський науковець виграв патент США за розробку молекул, які покращують навчання та пам'ять

Науковець з Івано-Франківська виграв патент США.

Про це повідомили у пресслужбі Івано-Франківської міської ради, пише Типовий Франківськ.

Після довгих років праці та проведення великої кількості дослідів, науковець з Івано-Франківська, доцент кафедри природничих наук Прикарпатського університету - Олег Лущак, виграв патент США.

Патент був отриманий за розробку та дослідження молекул, що покращуватимуть розумові здібності(навчання та пам'ять). Цей винахід зможе допомогти подолати хвороби, які викликають погіршення чи втрату пам’яті.

"Ця історія розпочалась у далекому 2008 році коли виникла ідея протестувати здатність карпатської родіоли рожевої покращувати навчання і пам’ять. Для перевірки ідеї отримав грант і у вересні 2009 року поїхав на кафедру нейробіології університету міста Вюрцбург. Вже перші експерименти показали, що додавання порошку родіоли рожевої до харчового раціону покращувало здатність вчитись у личинок дрозофіли - дешева і практична модель для дослідження різних аспектів навчання запам’ятовування. В результаті це призвело до можливості подачі патентної заявки. Спершу отримали Німецький, а згодом і США. Якщо коротко, то запатентували молекулу для покращення розумових здібностей»- поділився у мережі фейсбук Олег Лущак.