Logo
29 Липня 2019, 17:24

Франківський Промприлад.Реновація об’єднав 100 інвесторів довкола перетворення заводу на інноваційний центр

Понад $2,6 млн інвестицій, десятки партнерів, 15% реалізованого проекту. А тепер — і 100 інвесторів. Кількість компаній та приватних осіб, які інвестували від $1000 у трансформацію заводу Промприлад на інноваційний центр, перейшла за позначку першої сотні.

Перших 100 інвесторів Промприлад.Реновація — це люди, які обрали унікальний для країни та світу проект як вигідну альтернативу депозитам та нерухомості. Це перших 100 людей, які вже інвестували у майбутнє, що твориться на 38 тисячах квадратних метрів старого заводу в Івано-Франківську, інформують "Вікна".

Серед інвесторів Промприладу — десятки міжнародних та українських організацій і приватних осіб. Наприклад, українська ІТ-компанія MacPaw, фінансова компанія FinStream, ІТ-підприємець Віктор Сарапін, юридична компанія Moris Group, відомий експерт з маркетингу Андрій Федорів, компанія HD Group та низка інших інвесторів. Партнерами проекту вже стали низка організацій та фондів: Івано-Франківська міська рада, німецький MitOst, CANactions, Robert Bosch Foundation, BMW Foundation, Impact Hub Odessa, уряди Швеції, Канади, Великобританії, SRI International (Стенфордський інститут досліджень).

Промприлад.Реновація — це трансформація старого заводу на територію взаємодії людей, бізнесів, освітніх, культурних та соціальних ініціатив. Проект не має єдиного інвестора: долучитись до реалізації і стати співвласником «території майбутнього» може кожен!, кажуть автори проекту. Мінімальна інвестиція складає 1000 доларів. Усі інвестори отримують повернення вкладень у вигляді дивідендів 10-12% річних у доларах, при цьому завдяки своїй інвестиції сприяючи й внеску у розвиток міста та регіону.

Нагадаємо, що ініціатором проекту Промприлад.Реновація виступила іванофранківська платформа «Тепле Місто», яка реалізувала понад 400 різноманітних ініціатив та проектів, зокрема громадський ресторан Urban Space 100. Згідно з інвестиційним планом упродовж п'яти років проект залучить понад 700 мільйонів гривень, аби поетапно запустити на 38 тис. кв. метрах території Промприладу шість будівель і парк.

Станом на сьогодні проект вже зібрав близько 70 млн. гривень. Близько 15% просторів заводу вже ревіталізовано. Для перевірки гіпотез та відпрацювання процесу реконструкції запущено пілотний поверх, де більше року функціонують 16 різних проектів-представників чотирьох ключових напрямів, на яких сфокусований Промприлад: нова економіка, урбаністика, сучасне мистецтво та неформальна освіта.

Atlantic Council назвав його «найбільш вражаючим проектом громадянського суспільства в Україні», а ООН Partnership For Sustainability Award визнали Промприлад найкращим у категорії «Економічний розвиток». Адже проект може бути прикладом переосмислення індустріального минулого та вирішення складних суспільних задач у інших країнах по всьому світі.