Logo
30 Травня 2019, 14:33

Франківці вийшли на протест проти нелегальних перевізників

Сьогодні, 30 травня в Івано-Франківську мешканці вулиць Галицька-Військових ветеранів вийшли на акцію протесту проти нелегальних перевізників в центрі міста.

Як писав минулого тижня Типовий Франківськ, франківці роками терплять незручності та свавілля нелегальних перевізників маршруту «Долина- Івано-Франківськ», які використовують стоянку для транспорту по вулиці Галицька, як автостанцію. Окрім того, свої автобуси після висадки пасажирів розвертають у дворах будинків по вулиці Військових Ветеранів, де чимало дітей.

Окрім мешканців району, громадських активістів на місці були патрульна поліція Івано-Франківської області, Нацполіція області та представники Державної служби України з безпеки транспорту Прикарпаття.

Франківчанка, жителька будинку по вулиці Військових Ветеранів Христина Андрусишин вкотре звертає увагу на те, що у таких перевезеннях безпеки не мають ні ті, хто користується транспортом, ані мешканці прилеглих будинків.

«Чому біля відпочинкової зони, де гуляють батьки із дітьми? Розвороти в дворі, ми не заїжджаємо до вас додому. Чому я маю переживати, що мені дитину машина зіб’є», - обурюється жінка.

«Мені не подобається вже давно, всі недоїдки скидають за паркан у зелену зону, в туалет ходять. Цю зупинку треба ліквідувати», - відзначає ще одна мешканка будинку Військових Ветеранів Раїса Степанівна.

Перевізники з людьми спілкуються неохоче, на запитання журналістів теж здебільшого відмовчуються. Загалом зазначають, що документи мають, як таксиста, але показати не можуть. Свої нелегальні перевезення називають «на замовлення».

Крім того, люди скаржаться й на те, що «перевізники» часто нехтують безкоштовним проїздом для учасників бойових дій, і ті буквально випрошують пільговий проїзд.

Старший державний інспектор відділу надання державних адміністративних послуг Укртрансбезпеки Роман Савчин прокоментував, що перевізникам неодноразово роз’яснювали ситуація, були штрафні санкції, але вони недієві. 

«Діючі санкції є неефективними, відповідно перевізники здійснюють порушення законодавства. Вони мають ліцензію на таксі, але не облаштовують транспорт засобами для таксування (таксометри-рації). Є порушення прав споживача, а щодо безпеки – для таксі страховий поліс. Проходження лікаря-механіка - це вже стосується перевезень на замовлення, а таксист він самозайнятий перевізник»,- наголосив Роман Савчин.

Люди від відчаю, що роками не можуть побороти нелегалів вимагають кроків від правоохоронців та погрожують, що будуть перекривати дорогу по вулиці Галицька. Зазначають, нелегалам вигідніше возити людей таким способом, а не подаватись на конкурс, де є конкуренція, адже потрібні ще й відповідні автобуси для перевезення.

Заступник начальника Національної поліції в Івано-Франківській області, Олег Йосипів прибув на місце після того, як активісти разом із мешканцями заявили про перекриття дороги.

«В даному випадку є ситуація, де поліція працює превентивно і в жодному випадку маємо не допустити будь-яких правопорушень. Ми будемо розбиратись. Якщо є заявники, заяви та пояснення будуть розглянуті», - зазначив Йосипів.

Також додав, що заяви і звернення громадян розглянуть швидко та ймовірно створять робочу групу до якої увійдуть представники правоохоронних органів. Відзначив, що франківці мають право контролювати, фіксувати випадки незаконної посадки/висадки пасажирів та викликати поліцію на порушника.

«Якщо надати матеріали в поліцію і на них будуть ознаки адміністративного чи кримінального правопорушення, ми будемо виконувати свою роботу для того, щоб жителі мікрорайону не страждали і не підводили під небезпеку дітей», - наголосив Олег Йосипів.

Відтак активісти нанесли на буси перевізників попереджувальні наклейки «нелегальний перевізник» зазначаючи, що пасажири повинні бути попереджені про небезпеку таких перевезень.