Logo
23 Листопада 2020, 14:43

Франківці зможуть безкоштовно пройти тестування на ВІЛ та вірусні гепатити

В Івано-Франківську підсумували Європейський тиждень тестування на ВІЛ та вірусні гепатити.

В рамках підтримки глобального фонду до цієї акції долучився й Івано-Франківський обласний лабораторний центр. Мета - збільшити кількість тестування та поінформувати людей.

Про це під час брифінгу зазначила заступниця директора "Обласного лабораторного центру" Тетяна Джус, пише Типовий Франківськ.

В Івано-Франківську тестування можна пройти до 25 листопада, на вулиці Дністровська, 4, аптека "Міф" з 10 до 13:00 безкоштовно.
З 23-26 тестування також можна пройти у місті Калуш на базі районної лікарні.

В Україні захворювання на гепатит займає домінуюче місце. Гепатит - це захворювання печінки, яке викликається вірусом або з інших причин. Відомо 8 збудників вірусного гепатиту.Чим швидше діагностуємо гепатит - тим швидше попередимо розвиток цирозу печінки. З 2015 року вилікувати гепатит С можна повністю.

Є три етапи тестування на гепатит - скринінгове - так зване тестування, після позитивного результату проводять ПЛР-тестування та проводяться додаткові обстеження, щоб визначити ступінь ураження печінки.

"Профілактика вірусного гепатиту А - це дотримання правил гігієни та вакцинація. Вірусний гепатит С не має вакцинації, але повністю виліковується. Захиститися від гепатиту В можна вакцинацією", -  зазначила завідувачка амбулаторно-поліклінічного відділення обласної лікарні Марія Федорів.

«Через пандемію зменшилася кількість обстеження на ВІK-інфекцію. Сьогодні в області поширене захворювання на Вірус імунодефіциту людини. В останні роки ВІЛ-інфекцію діагностують вже коди ж клінічна стадія та симптоми. На жаль, часто запізно діагностують це захворювання. Багато людей інфікуються на заробітках, за кордоном. Пізня діагностика є однією з причин запущених випадків захворювання», - зазначила Марія Федорів.

За останні чотири роки в Івано-Франківську не народилося жодної дитини з захворюванням на ВІЛ, яке б передалося від матері. Непоодинокими є випадки захворювання ВІЛ серед людей старшого віку.