Logo
8 Травня 2019, 10:29

Франківців закликають обстежити свої родимки

Сьогодні, 8 травня, в Івано-Франківську відбулася прес-конференція щодо відзначення Днів боротьби з меланомою та іншими раками шкіри.

З 8 по 24 травня проводитимуть ряд заходів щодо обстеження мешканців міста, пише Типовий Франківськ.

Зокрема, 9-11 травня будуть діагностувати новоутвори шкіри у мешканців міста на Вічевому майдані та вулиці Незалежності.

13 травня медики проводитимуть діагностику новоутворів шкіри у пацієнтів Івано-Франківського міського клінічного перинатального центру.

14-21 травня таку діагностику здійснюватимуть в загальноосвітніх школах міста.

Також 22-24 травня діагностуватимуть новоутвори шкіри у студентів та працівників ВУЗів Івано-Франківська.

За словами начальника управління охорони здоров'я Марії Бойко, важливо говорити з людьми про проблему меланоми, щоб сприяти профілактиці.

За минулих п'ять років було зафіксовано 26 випадків захворюваності шкіри.

«І 23 з них була меланома. Жінки чомусь більше схильні до цієї хвороби, якщо на руці є 11 і більше родимок, це свідчить про схильність до захворювання. Меланома є дуже агресивною хворобою і може призвести до фатальних наслідків», - відзначила Марія Бойко.

Як зазначає керівник клініки БРАСС Станіслав Онищук,минулого року у клініці обстежили півтори тисячі людей та вияавили 11 випадків меланоми.

«Роль попередження та інформування є ключовою. Такі заходи в травні не єдине, що ми проводимо. Один раз на місяць відбувається захід «Цінуй життя», де людина може прийти і обстежитися», - відзначає Онищук.

Також фахівці додають, варто навчити дітей хорошої звички - слідкувати за своїм здоров‘ям.

«Ми побували вже в трьох школах і оглянули близько 900 дітей. Найохочіше згоджуються діти молодшого віку, старші уже на свій розсуд. Закликаємо, батьків дати дозвіл на огляд своїх дітей», - наголошує головний спеціаліст Управління охорони здоров‘я Марія Хакімова.

 

День меланоми в Україні – це щорічна акція, під час якої відбуваються безкоштовні огляди населення на предмет виявлення меланоми – однієї з найнебезпечніших злоякісних пухлин.