Logo
23 Вересня 2020, 11:40
Теги: вистава

Франківців запрошують на виставу засновану на реальній історії

Івано-Франківський драмтеатр покаже виставу засновану на реальній історії.

Про це сьогодні, 23 вересня розповіли під час пресконференції, пише Типовий Франківськ.

За словами головного режисера Івано-Франківського національного академічного драматичного театру імені Івана Франка Жюля Одрі, ця вистава - своєрідна терапія.

Ідея вистави - розповідь про долю двох країн через долю людини у форматі фантастичного розслідування на основі реальних подій у період Другої світової і до наших днів, яку вирішив відтворити Жюль Одрі після почутої історії мадам Елен.

"Жінка мешкає в Івано-Франківську і має фантастичну долю. Вона народилась у Франції, в містечку Ґурже, де волею історичних катаклізмів опинились її батьки. "Мадам Елен"- для мене документальна вистава, не драма, це історія про дружбу між двома людьми, про спільне між  народами. Ця постановка інспірована моєю зустріччю із 82-річною мадам, котра сьогодні живе в Івано-Франківську, це перцепція, яка підсилила мої емоції. Ця зустріч змінила відчуття часу",- розповідає Жуль.

Як розповідає генеральний директор-художній керівник театру, народний артист України Ростислав Держипільській - вистави ставитимуть з 50% глядачів залу.

"Ця прем'єра мала відбутись 18 березня, але ми раді, що вже завтра зможемо її показати. Я скажу, що випадкових зустрічей не буває. Дуже тішуся, що у нас є Жуль, що він дивними речами дбає про українсько-французькі зв'язки. Космічний чоловік"- каже Ростислав.

Як розповідає виконавець ролі Француза Юрій Хвостенко, це дуже незвичайна вистава.

"Це скоріше інтерв'ю, сповідь Елен (ред. Історія жінки) та Жюля. В ній Жюль вилив свою історію. Ця вистава скоріше терапевтичне дійство"-, сказав Юрій Хвостенко.