У четвер, 5 листопада, в Івано-Франківську відбудеться прем’єра документально-ігрового фільму «Легіон. Хроніка Української Галицької Армії 1918-1919» з участю львівського режисера Тараса Химича.
Про це на своїй сторінці у Фейсбук повідомив пластун Тарас Зень.
В основу стрічки лягли події кінця Першої світової війни.
Одноразовий показ відбудеться у смарагдовому залі театру кіно “Люм’єр”. Початок о 16:00. Вхід вільний.
У сюжет фільму лягла історія про кінець Першої Світової війни. Зокрема, про Січових Стрільців та їх повстання у ніч на 1 листопада 1918 року в Львові, внаслідок чого було проголошено створення самостійної держави на українських етнічних землях. Водночас претензії на Галичину висунула відроджена Польща. Центрально-Східна Європа занурилася в епоху «малих війн» за нові кордони у повоєнному світі. Проте, зі сходу насувалась більшовицька загроза. Країни Заходу вирішили побудувати «санітарний кордон» у Східній Європі. Сюжетна лінія створена зі спогадів очевидців.
«Легіон. Хроніка Української Галицької Армії 1918-1919» — є продовженням циклу пізнавальних фільмів з історії України першої половини минулого століття. Автором сценарію виступив молодий український історик Олександр Пагіря. Сюжетна лінія створена на основі спогадів очевидців. В скурпульозних реконструкціях перед нами постає образ українського Січового Стрільця.
Процес створення фільму тривав 15 місяців. Над ним працювала команда студії «Invert pictures».
Це перший в Україні документальний фільм з використанням найсучасніших технологій у форматі 4K. Крім основного складу творців стрічки було задіяно сотні людей. Серед них професійні актори театру ім. М. Заньковецької та Л.Курбаса.
До роботи над фільмом долучилися ветерани АТО, військові а також реконструкторські клуби. З постановкою військових сцен допоміг ветеран АТО Володимир Правосудов, а також київський Військово Історичний Клуб «Повстанець». Ініціатором створення фільму є громадська організація Українська Галицька Асамблея.
Прем’єра фільму відбудеться 1 листопада 2015 року о 17 годині в Кінопалаці ім. О. Довженка (Львів). Вхід вільний.
Згодом стрічку виставлять у відкритий доступ на сайті Документалістика.
https://youtu.be/U8LOm-0gH8c