Logo
18 Червня 2015, 11:50

Франківцям розповіли про особливості подорожей Індією та Непалом (ФОТО)

В Івано-Франківську, в антикафе Stantsiya, відбулася зустріч із мандрівниками Ольгою Білінською та Юрієм Васільєвом, які впродовж 3 місяців подорожували Індією та Непалом.

9

Під час своєї подорожі пара із Запоріжжя відвідала індійське весілля, попрацювала акторами в Болівуді, пройшла курс 10-тиденної медитації, перейшла найвищий перевал у Гімалаях та пережила разом із непальцями землетрус у 7,9 балів.

За словами Ольги, Індія – країна контрастів. Перший з них мандрівники відчули тоді, коли вийшли із аеропорту і опинилися на заваленій сміттям вулиці.

«Це було неймовірно. Дорогі зали аеропорту, викладені мармуром та плиткою, вистелені дорогими коврами і т.д. А на вулиці, всього за 20 метрів від цієї розкоші, – гори сміття, щурі, розміром з котів та неймовірний сморід. Взагалі, Індія, напевне, є найбруднішою країною світу. Сміття місцеві мешканці кидають просто собі під ноги», – розповіли мандрівники.

В Мумбаї, за їх словами, іноземному туристу легко заробити гроші на зйомках індійських фільмів у Болівуді.

«Вони залюбки беруть на зйомки іноземців, які потрібні в епізодичних ролях чи для масовки. Для таких сцен особливих навичок не потрібно, але трохи грошей заробити в такий спосіб можна без проблем», – каже Ольга.

В одному з містечок, на запрошення нареченого,  Ольга та Юрій побували на індійському весіллі.

«Присутність на весіллі іноземних гостей – майже як розкіш. Гуляють індійці на весілля кілька днів. Кожного дня відбувається якась певна церемонія. Цікаво, що весілля повністю оплачує родина нареченої», – каже Ольга Білінська.

Значну частину розповіді про Індію мандрівники присвятили тамтешнім поїздам. Квитки на них потрібно купувати заздалегідь, але, за словами Ольги, безбілетних пасажирів у вагоні дуже багато.

«За взятку в Індії можна вирішити будь-що. Якщо немає білета, то можна дати трохи грошей і тебе обов’язково посадять у поїзд. До прикладу, в нашому купе спокійно їхало 8 людей. Індуси по 3 лягають на поличку, сідають на підлогу, не відчуваючи дискомфорту», – розповідає Юрій.

В Непалі ж, на відміну від Індії, чистіше. Проте, сміттям непальці забруднили всі річки на території країни. У них вони скидають весь непотріб, відтак мають дуже великі проблеми із питною водою.

Українські мандрівники відвідали курси 10-тиденної медитації (віпасани), під час якої медитуючи не говорять та майже не їдять.

«Ми вирішили пішки перейти найвищий у світі перевал, який знаходяться у Гімілаях та пройти так званий «Трек Аннапурни». Це – піший туристський маршрут, що проходить уздовж схилів гірського масиву Аннапурна. Довжина повного маршруту — 211 км, загальна тривалість — близько 20 днів, перепад висот — від 820 м (село Бесісахар) до 5416 м (перевал Торонга Ла). «Трек Аннапурни» є одним із найбільш мальовничих туристичних маршрутів в світі», – зазначив Юрій.

Під час перебування запорізьких мандрівників у Непалі стався потужний руйнівний землетрус з великою кількістю жертв. Ольга та Юрій не постраждали, проте зазначили, що евакуація українців з Непалу, на їхню думку, була неорганізованою та провальною.

2

3

4

5

6

7

8

10

11

1

20150617_191403