Logo
1 Грудня 2014, 19:17

Франківцям в День боротьби зі СНІДом чіпляли червоні стрічки та показали, що з ВІЛ-інфікованими потрібно дружити (ФОТО)

Сьогодні, 1 грудня, відзначається Всесвітній день боротьби зі СНІДом. В Івано-Франківську його відзначили акціями розповсюдження інформації про цю глобальну проблему та невеличким театралізованим дійством під назвою «СНІД дружбою не передається».

7

В рамках акції «Разом проти СНІДу» представники «Медичної фундації Прикарпаття» роздавали на «стометрівці» перехожим інформаційні буклети, а також чіпляли червону стрічку, як символ солідарності з ВІЛ-позитивними та хворими на СНІД.

На Вічевому майдані міськое управління у справах сім’ї, молоді та гендерної політики  спільно з Івано-Франківським Товариством Червоного Хреста організувало театральну постановку під назвою «СНІД дружбою не передається».

Молоді люди в невеличких сценках показали франківцям, як важко існувати в соціумі ВІЛ-позитивним людям, яких бояться, не сприймають та намагаються уникати.

 «Ми хочемо нагадати мешканцям міста про те, що є проблему СНІДу, щоб вони не забували про це. Хочемо нагадати людям про те, що ті люди, які захворіли на СНІД, вони не є настільки небезпечні, як всі про це думають. ВІЛ-інфекція передається тільки через кров, незахищених статеві стосунки та від матері до дитини. В побуті, транспорті, при обіймах чи рукостисканні – СНІД не передається. Потрібно толерантно з розумінням ставилися до людей, які є ВІЛ-позитивними», – зазначив заступник начальника міського управління у справах сім’їАнатолій Середюк.

Довідково.За даними Івано-Франківського обласного центру профілактики ВІЛ-інфекції та боротьби зі СНІДом, станом на 1 жовтня на Прикарпатті зареєстровано 800 ВІЛ-інфікованих, 29 з них – діти. З діагнозом СНІД – 298 осіб, з них 16 дітей.

Тільки за останній рік у області на облік поставили 136 хворих, половині з них встановлено діагноз «СНІД».

1

2

3

4

5

6

10

8

9