Logo
20 Липня 2019, 21:50

Google і Facebook знають, яке порно дивляться користувачі. Навіть у режимі «інкогніто»

Вчені відсканували 22 484 порнографічних сайтів. На 93% з них виявили на них програми-трекери, які відстежували поведінку користувачів та передавали дані стороннім компаніям. Серед них – трекери компаній Google, Facebook і Oracle.

Дослідження провели вчені Microsoft Research, університету Карнегі-Меллон та університету Пенсильванії. Сканування сайтів проводили у березні 2018 року, пише The Vllage.

Трекер Google виявили на 74% сайтів (16638), Oracle був на 24% сайтів (5396), а Facebook знайшли на 10% сайтів (2248).

Режим «інкогніто» не допомагає приховати інформацію про поведінку користувача і ці дані все одно потраплять до технологічних компаній, яким належать трекери, йдеться у дослідженні.

«Ці порносайти мають більше дбати про дані користувачів, якими володіють, та усвідомлювати, на скільки чутливою є така інформація. Захист цих даних є необхідним для безпеки відвідувачів сайтів. Як ми побачили, ці сайти не потурбувалися про захист даних у достатній мірі», – каже Елена Маріс з Microsoft Research у коментарі The New Your Times.

Facebook та Google запевняють, що не використовують зібрану інформацію для створення маркетингових профілів користувачів. «Ми не дозволяємо роботу Google Ads на сайтах з дорослим контентом. І ми забороняємо персоналізований показ реклами чи створення рекламних профілів, які базуються на сексуальних інтересах користувачів», – пояснив представник Google у коментарі Business Insider.

У Facebook кажуть, що відслідковують поведінку на порносайтах для досягнення бізнес-цілей, зокрема для створення реклами.