Найвища у світі гора Еверест виявилася на 86 сантиметрів вищою, ніж вважалося раніше. Її вимірювали, бо припустили, що вона могла зменшитися.
Про це зазначено у спільній заяві геодезистів з Непалу і Китаю, які узгодили свою позицію з цього приводу, передає Громадське з посиланням на BBC.
Згідно з останніми дослідженнями, гора підіймається над рівнем моря на 8 848,86 метра. Еверест стоїть на кордоні між Китаєм і Непалом, і альпіністи підіймаються на неї з обох боків.
Китай і Непал дають різні оцінки висоті Евересту: перший говорить про 8844,43 метра, тоді як другий — про 8848 метра.
У 2015 році в регіоні стався землетрус. Китайська сторона вважає, що він міг вплинути на висоту гори, тому й проводить новий її замір.
Тоді внаслідок сили землетрусу у 7,8 бала загинули майже 9 тисяч людей у Непалі та спричинило лавину, яка захопила частини базового табору на горі. Насправді ж за підсумками експедиції з’ясувалося, що гора навпаки зросла на 86 сантиметрів.
Вимірювання в пандемію
У травні 2020 року група китайських альпіністів почала замірювати висоту найвищої гори світу — Евересту, ставши єдиною на сьогодні, хто заліз на її вершину під час пандемії коронавірусу.
Мета експедиції полягала в уточненні висоти гори, розташованої на кордоні Китаю й Непалу. Останній вказував, що її висота на 4 метри більша, ніж це стверджувалося Пекіном.