Logo
7 Квітня 2021, 16:00

Гори інтимного сміття, яке не переробляють, скоро перевищать Карпати

Інтимне сміття, яке вже неможливо сховати. Лише за минулий рік українські батьки винесли на смітник півтора мільярда підгузків. 240 прокладок щороку викидає кожна жінка. В Україні таке сміття не переробляють і гори з нього скоро перевищать Карпати. Якщо скласти до купи усі підгузки, які викидають усі молоді батьки, то лише за останній рік ця купа в Україні збільшилася на 300 000 тон. Це як 6 кораблів "Титанік".

Про те, чи можуть українці жити без цього, 6 квітня йдеться у сюжеті ТСН.

Саша - мама тримісячної Даринки - щиро хоче цю шокувальну статистику змінити. Раніше вона вже шукала заміну підгузкам і знайшла альтернативу - багаторазові пелюшки. На них Даринка приймає повітряні ванни - профілактика дерматитів, які вже були - від тих-таки підгузків. 

Але усіх питань пелюшки не вирішують. Еко-активісти обіцяють повне переозброєння. Підгузки з... кави, бамбуку, мусліну - все натуральне і гарно пахне.

5 років назад це було щось незрозуміле, а зараз це вже популярно і в Україні. Є навіть виробництво. У Житомирі вже 13 років шиють багаторазові підгузки з трикотажу. Кажуть, попит щороку росте. Продають до тисячі штук на місяць, навіть закордон. Малюкам, запевняє директор, у таких сухо - якщо чітко виконувати інструкцію.

Перед використанням нові трусики необхідно випрати, а краще - пише інструкція - випрати 4 рази руками. Замурзані підгузки слід одразу споліскувати холодною водою й накопичувати у спецтазику до великого прання.

2500 гривень треба викласти за 7 підгузків з вкладинками. Стільки ж одноразових коштують 40 грн. Але за рік сім'я із малям загалом витрачає на них 10 тисяч. Тобто багаторазові - економніші. Але є й зворотній бік: одне -два випорожнення - і дитина мокра. Тож на вулицю у ньому не підеш. 

Але мама Саша навчилася поєднувати і вийшла на 4 еко-підгузка в день. І тепер, кількість підгузків, які раніше щомісяця викидала на смітник, скоротилася на 120. 

Підгузки - не єдине інтимне сміття, що жорстко засмічує планету. Наталя починала із підгузків - для доньки і на замовлення, тепер шиє ще й - багаторазові менструальні прокладки. 

Всередину вшита мембрана, яка захищає від протікань. Тому на батареях сушити не можна. А вночі треба одягати для них спеціальну білизну.

Валентина - активна мама трьох дітей і йогиня. Хвороб немає, але вболіває за екологію. Підрахувала: викидає за рік до шестиста прокладок. А в її родині крім неї - троє дівчат. 

Гінекологиня називає такий метод бабусиним, але насправді рада такій моді. Бо сама часто прописує пацієнткам відмовитися від синтетики.

Також слід розібратися ще з одним видом інтимного сміття. Пошуком не шкідливих для природи презервативів перейнявся веган Сашко.

Хлопець від 12 років сортує сміття і не вживає нічого, що має тваринне походження - навіть мед. Боже збав - не користується ліками й косметикою, яку тестували на тваринах. 

У звичайних латексних презервативах, крім соку каучукового дерева - є молочний білок - казеїн. Ваганам - зась. Пошук по аптекам результатів не дає. Врешті Саша замовляє потрібний товар в інтернеті. На 100 гривень дорожче і довго чекати.