Logo
22 Червня 2019, 11:35

Готуй сани влітку: на Прикарпатті триває підготовка до нового опалювального сезону

Вчора, 21 червня, під головуванням Віцепрем’єр-міністра – міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадія Зубка відбулася селекторна нарада щодо підготовки до нового опалювального сезону.

Участь у її роботі взяли в.о. голови обласної державної адміністрації Марія Савка, керівники профільних структурних підрозділів ОДА, теплогенеруючих підприємств області, повідомляє пресслужба ІФ ОДА, пише Типовий Франківськ.

Обговорювалися питання підготовки регіонів до нового опалювального сезону, зокрема проведення комплексу заходів щодо технічної підготовки, регламентних робіт, фінансових взаєморозрахунків.

Зазначалося, що за попередній опалювальний сезон обсяг споживання природного газу для виробництва теплової енергії скоротився майже на 32 млн м3, у порівнянні з 2018 роком і, склав 3 486,6 млн м3.

Йшлося також про реструктуризацію боргів підприємствами ТКЕ.

За словами Геннадія Зубка, досі 56% всіх підприємств ТКЕ не уклали угоди щодо реструктуризації боргів з НАК «Нафтогаз», що впливає на їх фінансову спроможність і отримання номінацій на газ на наступний опалювальний сезон. Це означає, що в реєстр вони зайшли, штрафні санкції на них вже не нараховуються, а з іншого боку – ніяких фінансових зобов’язань вони на себе не взяли.

Урядовець зазначив, що 32 підприємства ТКЕ з цього Реєстру взагалі можуть бути виключені. Він звернув увагу профільних заступників житлово-комунального господарства областей і, у першу чергу, власників таких підприємств як місцеве самоврядування, ще раз провести аналіз щодо стану укладання таких договорів.

Варто додати, що на сьогодні рівень підготовки до опалювального сезону  на Прикарпатті складає від 30 до 35 відсотків, що відповідає затвердженим графікам.

У дорожньо-мостовому господарстві здійснюється заготівля посилочного матеріалу, а також проводиться технічне обслуговування снігоочисної та піскорозкидувальної техніки.

На енергогенеруючих станціях активно проводяться планові ремонтні роботи, які завершаться до початку опалювального сезону.

Станом на 20 червня Бурштинська та Калуська ТЕЦ забезпечені вугіллям та мазутом на понад 15 днів роботи. Поставки вугілля здійснюються щоденно в обсягах, що відповідають середньодобовому споживанню.

Вже з квітня було розпочато закачування природного газу у Богородчанське підземне сховище газу і наразі газом закачано майже 60 відсотків об’єму газосховища.

Значно зменшено і рівень розрахунків за минулий та позаминулий роки. Сьогодні він складає 90 відсотків.

Рівень розрахунків водоканалів області за електроенергію цьогоріч становить 80 відсотків.