Logo
26 Травня 2021, 18:00

Гуцули єднаються: підписано договір про співробітництво територіальних громад Гуцульщини

Представники 14 територіальних громад Гуцульщини підписали договір про співробітництво.

Церемонія підписання відбулася минулими вихідними у курортному селищі Ясіня, на Закарпатті за участю голів Верховинської, Ворохтянської, Зеленської, Коломийської, Космацької, Косівської, Кутської, Поляницької, Надвірнянської та Яремчанської територіальних громад Івано-Франківської області, Рахівської, Богданської та Ясінянської територіальних громад Закарпаття, а також Вижницької територіальної громади Чернівецької області.

Як було відзначено, укладення договору мало на меті забезпечити умови для розвитку туризму, збереження гуцульських традицій, ремесел та промислів на засадах співробітництва між громадами етнографічного регіону Гуцульщина на території Закарпатської, Івано-Франківської та Чернівецької областей.

«Це тільки перший крок до реалізації нашої співпраці. Далі нас чекає обговорення майбутніх проєктів та розробка плану їх реалізації. Та головне - перший крок зроблено. Ми розуміємо важливість розвитку туризму для кожної громади й надалі працюватимемо задля того, щоб наша туристична привабливість приносила користь економіці, підприємцям та нашій культурі», - прокоментував подію один з підписантів – Коломийський міський голова Богдан Станіславський.

Підписанти розглядують укладену угоду як інструмент створення своєрідного бренду Гуцульщини, який сприятиме підготовці спільних туристичних маршрутів та проєктів, інвестиційних пропозицій, розвитку креативних індустрій.

В перспективі партнери планують створити робочий орган, який реалізовуватиме проєкт «Гуцул Етнос».

 

Фото з допису Богдана Станіславського у фейсбуці