Logo
8 Липня 2016, 21:25

Хіт-парад затриманих деканів

За останні декілька тижнів затримано аж трьох деканів українських вишів та одного викладача. Схоже, освітня корупція в Україні зазнає рішучого удару.

ikra

Слідкуємо за подіями разом у хіт-параді від STUDWAY.

Перше місце присуджується декану Одеської національної академії харчових технологій за отримання хабаря у розмірі 6 000 гривень.

5 липня прокуратура Одещини спільно з Національною поліцією області затримали декана одного з факультетів Одеської національної академії харчових технологій при отриманні хабаря розміром у 6 000 гривень.

Декан вимагала від жінки – матері однієї зі студенток – 10 000 гривень за допуск її доньки до складання екзаменаційної сесії. Прокуратура затримала підозрювану, коли та одержувала першу частину хабаря у сумі 6 000 гривень.

Під час огляду приміщення правоохоронці виявили та вилучили інші кошти. Це може означати, що декан неодноразово приймала від студентів грошові «подарунки». За непідтвердженими даними, загальна сума хабарів сягнула 40 000 гривень.

Триває досудове розслідування цієї справи за частиною 3 статті 368 КК України («Одержання хабаря»).

Друге місце отримує декан факультету здоров`я людини ДВНЗ “УжНУ” та її заступник за хабар у 5 000 гривень за невідрахування студента.

Декана та її заступника було затримано 8 липня. За справою розпочато кримінальне провадження.

На третьому місці декан харківського вишу, який отримав хабаря у розмірі 4 500 гривень за переведення студента першого курсу на другий без складання іспитів і заліків.

Місцева прокуратура та Національна поліція затримали декана 10 червня. Ведеться досудове розслідування.

декани

Поза нашим хіт-парадом залишається доцент кафедри херсонського Національного технічного університету, який систематично вимагав хабарів від студентів. Викладач створив такі умови, за яких студенти складали заліки та іспити за певною таксою, сума якої залежала від потрібної оцінки та платоспроможності студента.

Викладача затримали 10 червня під час одержання чергового хабаря у розмірі 1 200 гривень. Під час обшуку робочого кабінету була виявлена сума у 5 000 гривень у різних папках.

Крім цього, на допит нещодавно було викликано екс-директора Українського центру оцінювання якості освіти Ігоря Лікарчука, якого підозрюють у привласненні коштів установи.