Logo
27 Квітня 2015, 15:05

Громадські активісти впродовж дня їздили в маршрутках, перевіряючи франківських перевізників (ПРОТОКОЛИ)

Громадські активісти Івано-Франківська під час зустрічі з перевізниками за круглим столом вирішили, що потрібно подивитись за їх роботою. Двоє активістів погодилися їздити у франківських маршрутках і заповнювати протоколи, відзначаючи порушення.

графіки

 «Перший раз ми вийшли 17 квітня (п'ятниця, робочий дощовий день), на 60й соханівський маршрут (АТ 1165 АА). Десь в 16:07 мені повідомили, що Сохан Володимир Іванович дуже проти того, щоб ми спостерігали за роботою водіїв. Я подзвонив Сохану, спитав, що ми домовились раніше і тіпа шо за закидони? Він сказав, що піднімав це питання на зборах перевізників і вони всі були категорично проти. Я сказав, що тіпа ми домовлялись особисто з ним, він сказав, що знайде юриста який скаже чому то не можна робити по закону, бо це його бізнес і вести такі підрахунки не має права ніхто (що звісно не правда). Ми домовились, що нічого ми не порушуєм і продовжили. Але тут "раптово" на кінцевій зламався генератор і автобус проїхавши 8 рейсів в 16:57 закінчив роботу.

Отже ми вирішили, що дані нам конче треба за цілий день, і тому ще раз зробимо підрахунки 60го автобусу. Але цього разу, якщо зламається - то просто пересядемо на наступний. Забігаючи наперед скажу - автобус знову раптово зламався.

24.04.2015 (п'ятниця, робочий сонячний день) ми зібрали такі дані: перший автобус АТ 1165 АА проїхав 10 рейсів і потім зійшов з рейсу в 19.45 (щоб наш активіст вийшов), але ми пересіли на наступний АТ 1130 АА і проїхали ще два рейси.

Кількість пасажирів по рейсах (див. малюнок). Загально за 12 рейсів проїхало 677 платних пасажирів. По розрахунках які подавали перевізники на цей маршрут, вони перевозять 680 платних пасажирів за 14 рейсів.

Далі, що ми вияснили, з початку дня (6 ранку) до кінця (22:30) за кермом автобуса знаходиться один водій (має бути по паспорту маршруту два водія, які змінюються), далі має бути обідня перерва на кожну зміну (по 30 хвилин), якої теж не було.

Це все важливі порушення організації праці водія, бо знаходитись за кермом більше 8 годин поспіль заборонено», – пише в спільності Комуналка.ІФ активіст Андрій Черніков.

Крім того, були зафіксовані порушення з боку водіїв: Розмови по телефону - 18 разів Посадка/висадка поза зупинкою - 17 разів Обілечування під час їзди - 10 разів Посадка/висадка в другому ряді - 7 разів Не заїзд на зупинку - 7 разів Куріння в салоні - 7 разів Проїзд на жовте світло (з небезпечним прискоренням) - 2 рази Прийом їжі чи напоїв під час їзди - 2 рази Проїзд на червоне - 1 раз Пересування і їзда з відкритими дверима - 1 раз

Куріння в салоні відбувалося на кінцевій зупинці, коли автобус стояв і чекав людей. Крім того, активісти зауважили, що до порушень треба додати "рахування грошей за кермом", бо загалом це відволікає.

Активісти зазначають, що голова асоціації перевізників Володимир Сохан дуже збентежений тим, що вони проводят такі дослідження. Водії ж до цього ставляться спокійно, конфліктних ситуацій не виникало.

З усіма протоколами можна ознайомитися ТУТ.