Logo
10 Грудня 2023, 14:09

Ігнат прокоментував можливість передачі Україні винищувачів Gripen

Україна та партнери розглядають можливість передачі шведських винищувачів Gripen на додачу до F-16, зазначив речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат в ефірі телемарафону.

«Основним бойовим літаком буде F-16... Також розглядається і Gripen, шведська сторона може передати Україні ту кількість, яка у неї є на сьогоднішній день. Про кількість ми не говоримо. Але основним бойовим літаком все ж залишається F-16. Якщо буде ухвалене рішення щодо Gripen – це буде непоганим варіантом для нас», – сказав він.

За словами речника, Швеція розглядає можливість розробки новішої версії винищувача Gripen, на які пересядуть її повітряні сили. Тому Україна матиме перспективу отримати ці літаки.

Ігнат додав, що українські пілоти вже тестували винищувачі Gripen у Швеції.

«Під час першого візиту у Королівство Швеція командувач Повітряних сил залишив там фахівців, коли власне відбувалась зустріч, щоб вони дослідили можливість надання Україні цих літаків і провели певні ознайомчі польоти на цих літаках, щоб зрозуміти, як це працює, і надати довідку повну – можемо чи не можемо ми отримати цю техніку», – пояснив речник.

Він наголосив, що «це були не навчання пілотів, а тренування військових почнеться лише після того, як буде оголошено рішення про передачу літаків Gripen, поки тривають консультації».

 

 

 

Фото з відкритих джерел