Logo
23 Грудня 2020, 20:26

Імунітет до COVID-19 може зберігатися щонайменше вісім місяців

Антитіла до COVID-19 зберігаються щонайменше 8 місяців після перенесення хвороби.

Про це свідчать два окремі дослідження — австралійського Університету Монаша та Інституту Ла Джолла в Каліфорнії, пише Громадське.

Австралійські науковці проаналізували зразки крові 25 пацієнтів, які брали, починаючи з четвертого й завершуючи 242-им днем після зараження. Виявилося, що антитіла до COVID-19 почали зникати через 20 днів після хвороби — про це, зокрема, свідчили і попередні дослідження.

Водночас у людей продовжували залишатися В-клітини, які зберігали інформацію про інфекцію. Завдяки виробленим антитілам при повторному зараженні ці клітини здійснюють імунну реакцію.

Як зазначив керівник дослідження Менно ван Зельм, його результати вкрай важливі, адже вони остаточно підтверджують, що пацієнти здатні зберігати імунітет до вірусу. За його словами, вони «дають справжню надію на те, що після створення вакцин вони забезпечать довгостроковий захист».

Інше дослідження проводили в Інституті Ла Джолла в Каліфорнії. Там виявили, що у більшості людей, інфікованих вірусом, розвинувся достатній рівень імунних клітин, що затримувалися в організмі протягом восьми місяців після одужання від COVID-19.

Науковці відібрали зразки крові у 185 пацієнтів віком від 19 до 81 року, які хворіли на початку пандемії. 92% із них перенесли COVID-19 у легкій формі і ніколи не потребували госпіталізації.

З'ясувалося, що довгострокові антитіла пацієнтів затримувалися в організмі від шести до восьми місяців — їх рівень лише «помірно» знижувався.