Ініціативна група "Врятуємо Німецьке озеро" розпочала збір інформації щодо проблеми водного об'єкта. Протягом двох тижнів активісти намагалися зрозуміти, хто довів озеро до плачевного стану і яких невідкладних заходів з його порятунку можна вжити.
"Цікава ситуація: в який кабінет ми б не зайшли, нам одразу відповідали, що "озеро не наше, - розповідає Святослав Никорович, - Більш того коли ми почали вивчати офіційні документи, не можемо знайти балансоутримувача. Виходить на таке, що об'єкт нічийний, а міська влада на нічийне майно ще й кошти виділяє. Можливо, в цьому треба шукати корупційну складову."
Після того, як "Німецьким озером" зацікавилися активісти, прокинулася і влада, і місцевий депутат, який з 2012 року не може нічого добитися. Власне, у цю п'ятницю на озері зібрали виїзну нараду, пише Стик. Щоб зустріч не перетворилася у чергову профанацію, активісти змусили присутнього на нараді заступника міського голови оприлюднити план дій з порятунку водного об'єкта.
"На початку зустрічі відбулась перепалка між нашими активістами та депутатом міської ради Романом Харуком, який заявив, що займається вирішенням проблеми озера вже три роки. Насправді нічого за цей час зроблено не було. Більш того, три роки тому озеро врятувати було значно легше, тому шановний депутат тільки згаяв можливість.Складається враження, що Харуку потрібна ця проблема, щоб раз в півроку на ній піаритися. Натомість, коли ми зацікавлися озером у влади навіть гроші знайшлись на озеро, тож з понеділка "Водоекотехпром" буде чистити колодязі і відновлювати лінію постачання води з річки", - розповів ініціатор акції "Врятуємо Німецьке озеро" Сергій Гаєвський.
Наразі активісти будуть стежити, чи влада виконає свої обіцянки. А також паралельно вивчатиме, як за тривалий період міська влада ніяким чином не реагувала на те, як озеро перетворюється у смердюче болото.