Logo
15 Червня 2019, 10:44
Теги: фільм

"Інший Франко":у Києві знімають перші сцени фільму, де грає франківчанка

У Києві розпочалися зйомки історичної біографічної драми "Інший Франко".

В основі сюжету – історія молодшого сина письменника Івана Франка – співзасновника Пласту, авіатора Української Галицької армії, згодом депутата Верховної Ради УРСР, який загинув під час перших днів німецько-радянської війни, імовірно від рук НКВД, пише Історична Правда.

Знімальним майданчиком картини став один із павільйонів заводу "Кузня на Рибальському".

Головні ролі Петра Франка та його дружини Ольги виконують, відповідно, актор В’ячеслав Довженко (відомий за фільмами "Кіборги", "Свінгери", "Будинок “Слово”") акторка Надія Левченко (Івано-Франківський академічний музично-драматичний театр імені Івана Франка, знімалася в телесеріалі "Черговий лікар"). Роль товариша Франка-молодшого виконає режисер Ахтем Сеїтаблаєв ("Кіборги", "Хайтарма", "Чужа молитва" та ін.), а доньку сина Каменяра – Ірина Кудашова (серіал "Школа").

"Постать Петра Франка – таємнича. Для багатьох. Хоча саме з історичної точки зору він був дуже важливим для нас. Творець армії на Західній Україні та її авіації, він був хіміком і викладачем, військовим і політиком, започаткував “Пласт”, перекладав і писав. Тобто якщо люди з Розстріляного Відродження – це вже пам’ятники, то Петро Франко – пам'ять не відроджена, бо, певно, комусь було вигідно, щоб його постать зам’яли в історії", – говорить В'ячеслав Довженко.

90-хвилинний фільм "Інший Франко" виграв конкурс Міністерства культури України 2018 року під робочою назвою "Третій син Каменяра". Бюджет складає понад 30 мільйонів гривень. Режисером фільму є Ігор Висневський, для якого ця стрічка стане повнометражним дебютом.

Після Києва зйомки фільму "Інший Франко" пройдуть у Львові, а прокат планують на другу половину 2020 року.