Logo
3 Березня 2015, 12:31

Інститут розвитку міста «Новий Івано-Франківськ» розпочинає розробку програми «Івано-Франківськ – енергетично незалежне місто»

Інститут розвитку міста «Новий Івано-Франківськ», створення якого в минулому році ініціював народний депутат України Олександр Шевченко, спільно із фахівцями Відкритого акціонерного товариства "Індуктор" розпочинає розробку амбіційної програми «Івано-Франківськ – енергетично незалежне місто».

франківськ

Проект матиме на меті розробку програми, яка дозволить завдяки новітнім технологіям альтернативного енергозабезпечення значно зменшити залежність міста та, зокрема, його комунальної сфери, від дорогого російського природнього газу.

Фахівці кажуть, розробка такої програми та її впровадження є як ніколи на часі.

Військові дії та нестабільність на валютному ринку негативно впливають як на економіку держави та регіону, так і на достаток кожного франківця зокрема. Відтак перехід на альтернативні джерела енергії допоможе як заощаджувати немалі кошти для міського бюджету, так і значно здешевити вартість теплової енергії для осель мешканців міста.

Олег Головенський, директор "Інституту розвитку міста "Новий Івано-Франківськ розповідає: «Зрозуміло, ми всі залежні від імпортного російського газу. Тим більше зараз його гривнева ціна через падіння національної валюти відносно курсу долара зростає швидкими темпами. І якщо на вимогу кредиторів з МВФ уряд та місцева влада змушені будуть підняти ціни на енергоносії до світових ринкових цін, то навіть важко вирахувати, яка з часом буде ціна на тепло для населення, якщо все залишиться без змін. Місто має до якоїсь межі забезпечувати себе дешевою енергією. Цього можна досягти, наприклад, переробляючи намул з каналізаційних стоків або ж відходів рослинної сировини або продуктів переробки підприємств харчової промисловості регіону».

Окрім значної економії, керівники проекту переконують, що такі нововведення можуть зменшити безробіття в регіоні. Адже до співпраці в разі практичної реалізації проекту зможуть долучитися як місцеві підприємства, так і фермерські господарства.

На відміну від уже традиційних, новітні джерела енергії не шкодять довкіллю. Відтак, якомога швидше втілити проект в життя на даному етапі є пріорітетним завданням.

Юрій Якубишин, радник гендиректора ВАТ "Індруктор" розповідає: «З Інститутом розвитку міста «Новий Івано-Франківськ» розробляєм проект по запровадженню інноваційних технологій, які будуть діяти через переробку як сільськогосподарських так і побутових відходів. Підприємство ВАТ «Індуктор» володіє сучасними технологіями їх переробки в гранули, які при спаленні продукуватимуть значно дешевшу енергію в порівнянні з дорогими традиційними невідновлюваними джерелами».

Уже невдовзі представники Інституту розвитку міста «Новий Івано-Франківськ» та ВАТ "Індуктор" обговорять план подальших дій щодо підготовки програми впровадження альтернативної енергетики на території Івано-Франківська.

Народний депутат України, почесний президент «Інститут розвитку міста «Новий Івано-Франківськ» Олександр Шевченко розповідає: «Ми залучатимемо для напрацювання галузевих програм та стратегічного бачення розвитку Івано-Франківська як провідних місцевих експертів та науковців, так і фахівців з інших міст України та з-за кордону. Адже місто - це комплекс. Інфраструктура. Система. Воно потребує сучасних підходів в усіх галузях міського господарства. В державному та світовому поділі праці та функцій Івано-Франківськ повинен зайняти своє місце. Місто повинно притягувати своїм комфортом таланти, інтелект, - адже саме це є фактором успіху спільноти в сучасному світі. Програма, яка ставить амбітну мету зробити місто незалежним, або мінімально залежним, від наддорогого природного газу та інших традиційних джерел енергії - це одна з багатьох галузевих програм над якими працює Інститут розвитку міста. Але і цей проект перегукується і з питаннями покращення екології міста, і з забезпеченням замовленнями підприємств міста та області, а значить – і з питаннями створення робочих місць та наповнення місцевого бюджету».