Сьогодні, 17 травня, відбувся круглий стіл до відзначення Всесвітнього дня боротьби з артеріальною гіпертензією.
За статистикою понад 12 мільйонів українців страждають від підвищення артеріального тиску, пише Типовий Франківськ.
"У Франківську відслідковується велике зростання серцево-судиних хворіб у дітей. У підлітків вже трапляються інсульти. Наша мета вирішити цю проблему. Наголошую, що варто укладати договір з сімецним лікарем, щоб він міг відслідковувати проблеми людей із тиском",- каже начальник управління охорони здоров'я Марія Бойко.
За I квартал 2019 року захворіли на інфаркт міокарду 53 мешканці Іваано-Франківська, а в минулому році - 58 осіб. Проведено стентувань - 32, коронарографій - 49. Проліковано в стаціонарі 477 пацієнтів із серцево-судинноб паталогією.
"Проблема полягає в тому, що люди лікуються тоді вже, коли є високе підвищення артеріального тиску. Ми в лікарнях пропонуємо жителям відслідковувати свій тиск протягом життя",- каже сімейний лікар.
Захворюваність у Івано-Франківську на інсульт зменшилась на 8 випадків з 154 у 2018 році до 146 в цьому році.
"Це є велика пробоема, що діти хворіють. У нас дуже прикра статистика. У 34 дітей підліткового віку є гіпертензія. Причина зростання цієї хвороби є спосіб життя, харчовий раціон, а особливо ґаджети мають великий вплив. Ми маємо 10 хворих дітей з гіпертерінзією. Наша мета запобігти хворобу дітей у ранньому віці", - зауважує дитячий лікар-кардіолог.
У 10-12 тисяч іванофранківців лікарі виявляють артеріальні гіпертонії та інші серцево-судині захворювання. Також на диспансерному обліку з хворобами серця і судини перебуває понад 125 тисяч містян.
Мета круглого столу щодо відзначення Всесвітнього дня боротьби з артеріального гіпертензією - підвищення інформованості населення про серйозні ускладнення артеріальної гіпертонії, поширення інформації про те, як можна запобігти розвитку цього захворювання.
Гіпертонічна хвороба страшна. Вона вражає мозок, серце і нирки.
"Люди віком приблизно від 45 років помирають від інсульту. Варто профілактувати артеріальну гіпертензію, щоб запобігти фатальним випадкам. Приблизно половина пацієнтів, які мають гіпертензію знають про це та половина хочуть лікуватися. Зараз є доступні ліки, програма забезпечена ліками, які можуть запобігти серйозним проблемам", - каже завідувач відділення кардіолорієї ЦМКЛ Вербовська Ольга.
Лікар зауважує, що люди мало знають про наслідки цієї хвороби і взагалі про саму хворобу. Крім інсульту є ще одна хвороба - інфаркт.
"Часто потрапляють з гострим інсультом. У Франківську в 2018 році захворіли 234 особи на інфакрт міокарда. Зараз є проблема в тому, що багато людей виїхали за кордон і не відслідковують там свій тиск. До нас потрапляють хворі з району. Зараз є 153 хворих, а 53 - це тільки містяни", - каже завідувач відділення судинної неврогології ЦМКЛ.
Довідково:
Гіпертонія – захворювання, яке характеризується стійким підвищенням артеріального тиску в результаті нервово-функціонального порушення судинного тонусу. Ним страждають переважно люди старше 40 років. Проте останнім часом гіпертонічна хвороба «молодіє». Нормальний артеріальний тиск людини у стані спокою знаходиться у межах 100-140 мм рт.ст. систолічного тиску і 60-90 мм рт.ст. діастолічного тиску.
Гіпертонія є одним із основних факторів ризику розвитку:
-інсульту;
-інфаркту міокарда;
-серцевої недостатності;
-захворювання периферичних артерій і є причиною хронічного захворювання нирок.
Навіть помірне підвищення артеріального тиску впливає на скорочення тривалості життя.