Українські прокурори дізналися, що в Ірані розслідування катастрофи літака МАУ, який збили неподалік Тегерана 8 січня, розслідують за статтями, які передбачають максимальне покарання — три роки ув'язнення.
Про це в інтерв'ю «Цензор.нет» розповів заступник генпрокурора України Гюндуз Мамедов, пише Громадське.
Він зазначив, що розслідування ведеться за статтями 291 та 616 Кримінального кодексу Ірану щодо ненавмисного вбивства чи вбивства з необережності.
Максимальна санкція передбачає до трьох років позбавлення волі та виплату компенсації родинам загиблих, каже Мамедов.
Він також зазначив, що невідомо, чи покарають за катастрофу посадовців, які «відповідальні за своїм статусом за організацію військової служби в державі та дії своїх підлеглих».
Також заступник генпрокурорки розповів, що Іран не відповів на звернення України щодо доведення вини шістьох людей, яких затримали після катастрофи. Крім того, українські слідчі не змогли допитати підозрюваних через те, що Іран посилається на державну таємницю.
«Але я вважаю, що факт позбавлення життя через застосування військової техніки 176 невинних людей, серед яких, крім іранців, також громадяни України, Канади, Європейського Союзу, Афганістану, не може бути державною військовою таємницею», — наголосив Мамедов.
Нагадаємо, літак Boeing-737 авіакомпанії «Міжнародні авіалінії України» розбився вночі 8 січня невдовзі після вильоту з міжнародного аеропорту Імам Хомейні в Тегерані. Спочатку влада Ірану не визнавала факт збиття, але через деякий час підтвердила, що літак помилково збили протиповітряні сили країни.
На борту перебували 167 пасажирів і 9 членів екіпажу, усі вони загинули. Серед жертв авіакатастрофи — 11 українців.
Президент Володимир Зеленський заявив, що Україна очікує від Ірану готовності до повного й відкритого розслідування, виплат компенсацій, офіційних вибачень по дипломатичних каналах. Зі свого боку президент Ірану запевнив, що всі винні будуть покарані.
У липні у Франції успішно розшифрували дані обидвох «чорних скриньок» збитого в січні над Тегераном літака МАУ. У МЗС України заявили, що розшифровка підтвердила: лайнер упав унаслідок влучення в нього ракети, а на момент збиття він був справний.
З Іраном поки не домовилися про виплату компенсацій родинам загиблих та авіакомпанії.