Logo
15 Квітня 2021, 22:12

Іранський телеканал «сотню разів» переривав трансляцію футбольного матчу, щоб не показувати ноги арбітрині в шортах

Іранський футбольний телеканал IRIB Varzesh, який належить державній телекомпанії, 11 квітня «сотню разів» переривав трансляцію футбольного матчу «Тоттенгем Готспур» — «Манчестер Юнайтед», щоб не показувати ноги арбітрині Сіани Массі-Елліс.

Про це пише Arab News, передає Громадське.

Кожного разу, коли жінка з'являлася на екрані, телеканал виводив кадри пейзажів стадіону клубу «Тоттенгем Готспур», що у північній частині Лондона.

Як пояснила іранська правозахисна група My Stealthy Freedom, трансляцію переривали спеціально, щоб не показувати неприкриті ноги арбітрині.

Однак постійні зриви показу футбольного матчу дратували глядачів. Наприкінці трансляції коментатори навіть пожартували, спитавши, чи сподобалося глядачам «географічне шоу» про Лондон.

В Ірані жінок зобов'язали носити традиційний мусульманський одяг у 1979 році, після того, як до влади в країні прийшли шиїтські релігійні діячі. Окрім того, до 2019 року Іран забороняв жінкам бути присутніми на стадіонах, де грають чоловіки.

Це також не перший випадок цензури футбольних матчів в Ірані. У 2018 році іранський державний телеканал розмив емблему італійського футбольного клубу «Рома». На ньому зображена вовчиця, яка годує братів-засновників Риму ㅡ Ромула та Рема.