В Івано-Франківську – подалі від доброзичливих очей столичних колег, – Ірма Вітовська репетирує нову виставу, яка обіцяє стати сенсацією нового театрального сезону.
Ірма Вітовська, уродженка Івано-Франківська, приїхала у рідне місто на репетиції вистави «Оскар і Рожева Пані» за мотивами твору всесвітньо відомого письменника Еріка-Еммануеля Шмітта.
За різними прогнозами, постановка має стати головною театральною сенсацією нового сезону. Це – «Оскар і Рожева Пані» за мотивами твору всесвітньо відомого письменника Еріка-Еммануеля Шмітта.
Ірма грає Рожеву Пані, жінку-ангела, яка втішає бідного хворого хлопчика Оскара, відкриваючи йому дорогу до віри – до Бога, пише Курс з посиланням на Культпростір.
Саме ця роль десять років тому стала тріумфом для великої Аліси Фрейндліх: в Санкт-Петербурзі у творі Шмітта вона зіграла абсолютно всі ролі: від хворого малюка – до пані, від його друзів – до суворих лікарів.
Вітовська, на відміну від Фрейндліх, не захотіла бути «скупим лицарем», тому в її новому проекті задіяно багато акторів. У тому числі і найголовніших акторів – дітей, юних івано-франківців. Цим десятирічним хлопчикам та дівчаткам належить складне й відповідальне завдання: зіграти Оскара і його ровесників, при цьому переконавши дорослих прискіпливих глядачів у тому, що вони гідні працювати на одній сцені поруч із популярною Вітовською.
У такому ракурсі майбутній український «Оскар», можливо, відкриває нову сторінку сценічних інтерпретацій творів Шмітта. Раніше на основі цього ж роману грали, в основному, моновистави або вистави-дуети. В Україні вперше в «Оскарі» на сцену вийдуть – діти. З якими дуже непросто конкурувати за енергетикою та безпосередністю навіть маститим дорослим артистам.
Шанувальники творчості Шмітта добре знають, що в основі «Оскара» – 13 щемливих листів бідного хлопчика – до Нього... До Бога. У своїх листах дитина просить про радощі земні, які їй лишилися на цьому світі.
Хлопчисько проживає кожен день свого згасаючого життя – за десять років. І до кінця божественного епістолярію дитина вже виявляється (умовно) майже 100-річним старцем.
Ця історія Шмітта змусила ридати весь світ – і читачів, і глядачів. Шмітт благає про милосердя, про доброту. Про віру, яка також може зцілювати душу…