Logo
7 Квітня 2024, 16:17

ISW про ситуацію на фронті: ЗСУ поки успішно відбивають інтенсивні російські удари, попри нестачу обладання

Подальша затримка з безпековою допомогою США особливо впливає на можливості, необхідні українським силам для реагування на збільшення темпів російських механізованих атак на сході України, заявив у своєму звіті американський Інститут вивчення війни (ISW).

«Головнокомандувач Збройних сил України генерал-полковник Олександр Сирський 6 квітня попередив, що особливо складна ситуація склалася на схід від Часового Яру і на захід від Авдіївки в Донецькій області, райони, де ISW нещодавно спостерігав активізацію російських механізованих штурмів», – йдеться в повідомленні.

«Українські сили наразі успішно відбивали інтенсивні російські механізовані атаки на всій території сходу України минулого тижня, але робили це, незважаючи на постійну нестачу матеріальних засобів», – зауважили аналітики.

Вони нагадали, що президент Володимир Зеленський нещодавно заявив, що затримки допомоги змусили Україну поступитися ініціативою на полі бою росії, а українські чиновники попередили, що Україна не може планувати успішний контрнаступ чи оборону, не знаючи, коли і яку допомогу отримає Київ.

В ISW і далі вважають, що дефіцит західної військової допомоги змусив українські сили економити зброю, і заява Зеленського свідчить про те, що українським силам «зараз доводиться ухвалювати важкі рішення» щодо пріоритетності певних аспектів своєї оборони над обмеженням російських військових можливостей або підготовкою до контрнаступальних операцій.