Logo

Івано-Франківщина доєдналася до пілотного проєкту мобільних бригад вакцинації проти COVID-19

Івано-Франківська область – одна із восьми областей, які доєдналися до пілотного міжнародного проєкту, що має на меті допомогти українському Уряду і, зокрема, системі охорони здоров’я попереджати, виявляти та реагувати на різні загрози, забезпечувати функціонування системи громадського здоров’я та захищати здоров’я людей, особливо тих, хто входить до груп ризику, пише Типовий Франківськ з посиланням на Івано-Франківську ОВА.

Одним із напрямків проєкту є покращення доступу населення до вакцинації проти COVID-19 та інших інфекцій, а також збільшення поінформованості людей про власне здоров’я та важливість імунопрофілактики. 

У рамках проєкту «Розбудова стійкої системи громадського здоров’я» створені та працюють мобільні бригади з вакцинації. 

Як повідомив регіональний координатор проєкту від громадської спілки «Коаліція за вакцинацію» Сергій Василишин, в Івано-Франківській області для участі у ньому відібрані дві громади – Косівська та Лисецька. Мобільні бригади виїздитимуть до сіл цих громад, щоб вакцинувати тих, хто досі відкладав імунізацію, не міг фізично дістатися до пункту вакцинації або не був достатньо мотивований для цього. 

Медичні працівники, які входять до складу бригад, пройшли відповідне навчання з використання протиковідних вакцин та отримали необхідне обладнання для їх належного та безпечного транспортування й зберігання. Відповідно до затвердженого графіка, бригади виїжджають у села та селища обраних громад, вакцинують усіх охочих проти COVID-19 і, якщо є така потреба і можливість, надають додаткові медичні послуги: вимірюють тиск, тестують на ВІЛ та гепатити, консультують тощо.

Також завдяки проєкту друкуються та розповсюджуються інформаційні матеріали, які допомагають людям дізнаватися більше про щеплення і приймати рішення щодо своєї вакцинації та своїх дітей вчасно, відповідно до віку та епідемічної ситуації.

Проєкт довготривалий – п’ятирічний. І охоплює не тільки напрям імунопрофілактики, але й психічного здоров’я, що є дуже актуально сьогодні. 

Організатори проекту закликають брати участь у  його заходах, розповідати про них своїм рідним та знайомим. Будемо разом розвивати нашу країну та робити життя в ній безпечним та комфортним.

Додамо, окрім Івано-Франківської області, проєкт також реалізують в Київській, Одеській, Чернігівській, Чернівецькій, Вінницькій, Тернопільській, Житомирській областях.