Logo
2 Квітня 2015, 13:15

Івано-Франківськ - енергетично ефективне місто

Україна має сучасні енергоефективні екотехнології, що можуть змагатися з європейськими, та є набагато дешевшими. Щоб довести це, в Івано-Франківську провели науково-практичну конференцію. Серед найважливіших тем - виробництво біопалива та альтернативної енергії.

Ivano-Frankivsk_Old_town

Розроблені пропозиції можуть доповнити держпрограми стратегії розвитку країни у найближчі 15 років і план дій у секторі альтернативної енергетики на п'ятирічку. Електроенергія з води, повітря і навіть з побутових відходів. Над цими технологіями активно працюють фахівці, яких об’єднав Інститут розвитку міста "Новий Івано-Франківськ", створений народним депутатом України Олександром Шевченком.

Мета у всіх одна – зробити Івано-Франківськ енергоефективним. Спільно з фахівцями заводу "Індуктор" експерти Інституту організували науково-практичну конференцію "Ефективні екотехнології України". Її завдання - розробити реальну програму енергоефективного міста за участі науковців, представників влади та керівників промислових підприємств. Такі практики існують в зарубіжних країнах.

«Головним завданням ставимо перед собою збалансований підхід до енергоефективності. Ми маємо досягнути певного рівня економії, разом з тим дбаючи про екологічні аспекти. Як приклад, у країнах Скандинавії сміття купують навіть в інших державах і використовують для забезпечення електроенергією та теплом цілих міст. Залишок сміття - близько 4 відсотків - також підлягає утилізації. Нічого нового вигадувати не варто, - адже є конкретні проекти та успішно реалізовані приклади отримання енергії від сонця, повітря, землі й води, та навіть відходів життєдіяльності міста - каналізаційних стоків і сміття», – розповідає керівник енергетичних програм Інституту розвитку міста «Новий Івано-Франківськ» Андрій Кір’янов і додає, що почесний Президент інституту Народний депутат України Олександр Шевченко поставив завдання розробки програми «Івано-Франкіцвськ - енергетично ефективне місто», і вже є декілька проектів, які готові до реалізації.

Спеціалісти ПАТ "Індуктор" вже мають конкретні напрацювання щодо реалізації відповідних ідей.

«ПАТ Індуктор пропонує, технологічні лінії по сушці та грануляції біомаси в любому вигляді, це можуть бути відходи агропромислового сектора, зернові, біомаса топінамбору... Це повністю реально, адже ми таку лінію поставили в Польщі», – говорить Ігор Волошинюк, гендиректор ПАТ "Індуктор".

Реалізація таких ініціатив дасть можливість залучити до спільної роботи місцеві підприємства та фермерські господарства. Це, в свою чергу, сприятиме економії ресурсів і розвиткові місцевої економіки. А для втілення задуманого потрібно сконсолідувати зусилля фахівців різних галузей та залучити додаткові інвестиції. На разі ж в процесі формування унікальний проект Інституту розвитку міста «Новий Івано-Франківськ» - «Івано-Франківськ – енергетично ефективне місто», представити який на розсуд громадськості, фахівців та можновладців планують вже цього річ.