Logo
13 Листопада 2020, 16:11
Теги: ОТГ

Івано-Франківська ОТГ "виросте" до 17 тисяч гектарів

Івано-Франківська міська об’єднана територіальна громада виросла та збільшила свої території. Так, приєднавши до себе 18 сіл, Івано-Франківськ працює над створенням нового генерального плану – для всієї ОТГ.

Типовий Франківськ вирішив дізнатися у т.в.о головного архітектора міста Артура Прокіпчука на якому етапі зараз перебуває цей процес.

Генеральний план – це головний містобудівний документ, на який орієнтуються і з яким працюють не лише архітектори, а й вся міська інфраструктура. Саме він містить плани й шляхи розвитку тієї чи іншої території. Чинний генплан Івано-Франківська було скориговано і прийнято у червні 2019 року.

Як пояснює архітектор, наразі площа міста приблизно 3, 6 тисяч гектарів, з приєднаними теперішніми селами: Вовчинці, Хриплин, Угорники, Микитинці, Крихівці – 8, 3 тисяч гектарів. Після приєднання всіх 18 сіл до ОТГ площа складатиме більш як 17 тисяч гектарів.

"Наразі ще не було офіційної, так би мовити, інавгурації всіх приєднаних сіл. Після остаточного завершення процедури розпочнеться проєктування власне генерального плану всієї ОТГ", – каже Артур Прокіпчук.

Оплачуватиме розробку генплану Івано-Франківської міської ОТГ місцевий бюджет. Однак про ціну поки говорити рано.

"Для цього потрібно провести цілий ряд процедур. Зокрема, геодезична зйомка, інвентаризація земельних площ, уточнення тощо. Далі потрібно проводити тендерну процедуру на розроблення проєктної документації", – зазначає Прокіпчук.

Доволі дискусійним є питання, чи будуть землі приєднаних сіл віддаватися під висотну забудову. Та, за словами архітектора, перш за все потрібно дочекатися остаточної схеми планування Івано-Франківської ОТГ.

"Якщо відкрити кадастрову карту можна побачити, що всі території в межах сіл вже приватизовані або розпайовані. Щоб хтось хотів землю під забудову, то швидше за все – шляхом викупу цієї земельної ділянки. Ми однозначно шукатимемо території на яких можна створити інвест-парки. Наприклад, як частина Хриплина зараз є промзоною. Власне, потрібно продовжувати в тому ж русі. Перетворювати місто на спальний район – якось неправильно. Людина має не тільки мати де переночувати, але й чимось зайнятися: де заробити гроші, зробити закупи, погуляти в парках чи скверах. Зручно дістатися з одного місця в інше. Громаду потрібно всебічно розвивати", – пояснює головний архітектор.

Також одним із пріоритетом у формуванні нового генплану є визначення та проєктування земельних ділянок для іноземнних інвестицій.