Logo
3 Жовтня 2019, 15:50

Івано-Франківська обласна рада проти "формули Штайнмайєра"

Сьогодні, 3 жовтня відбулося позачергове засідання сесії обласної ради.

Сесію скликали через прийнятий президентом України закону про "формулу Штайнмайєра", пише Типовий Франківськ.

Зважаючи на те, що вчора, у Франківську активісти зібрали акцію протесту проти даного законопроєкту, депутати Прикарпаття вирішили обговорити це та озвучити свою позицію щодо прийнятого Зеленським рішення.

Депутати обласної ради подали звернення до Верховної Ради.

"Ми, депутати Івано-Франківської обласної ради, виступаємо проти реалізації так званої "формули Штайнмайєра", за якою відповідно до "Мінських угод" запроваджується особливий статус окупованої територій Донецької та Луганської областей", - йдеться у зверненні.

Депутати вважають, що анонсований 1 жовтня президентом України документ, та підписаний учасниками тристоронньої контрактної групи у Мінську, є прихованою здачею національних інтересів України, загрожує безпеці та територіальній цілісності держави. Є фактичною капітуляцією України у російсько-українській війні і встановленням миру на умовах Путіна.

Прийняття даного закону передбачає вибори на окупованих територіях без участі України та легітимізація терористичних окупаційних адміністрацій.

На думку депутатів, такий документ - "наруга" над пам'яттю про загиблих та зневага до живих захисників України.

"Це відкритий шлях не тільки до послаблення, але й до зняття санкцій з Росії. Усе це стане можливим після прийняття закону про особливий статус окремих районів Донецької та Луганської областей", - йдеться у зверненні.

Депутати звертаються до президента Зеленського проявити весь свій патріотизм, професіоналізм та державницьку позицію не допустити у дію цей закон і проводити вибори до місцевих рад тільки після повної деокупації зазначених територій, а також не розміняти інтереси держави на примарний мир.

На засіданні сесії були присутні члени штабу спротиву капітуляції України.

Сергій Сивачук керівник штабу національного спротиву капітуляції України "В нашій країні і області склалася досить тривожна ситуація і сьогодні ми звертаємося до президента з такими вимогам:

- негайно відкликати підпис уповноваженого представника Кучми під листом до представника ОБСЄ в тристоронній контактній групі.

- оприлюднити повний текст документу підписаний Леонідом Кучмою.

-у випадку підписання угоди на умовах Росії вимагаємо відставки міністра закордонних справ Кучми.

- припинити надання особливого статусу і припинити спекуляції про ринок земель.

-вжити заходів щодо припинення надання особливого статусу ОРДЛО.

- припинити спекуляції з протягуванням законопроєкту про ринок земель сільськогосподарського призначення, які виникають на фоні обговорення цієї проблеми".

Голова обласної спілки учасників ОТА Мирослав Кріль сказав, що ветерани та учасники АТО ООС категорично проти підписання формули Штайнмайєра.

Вимагають засудити спроби прийняття цього закону та вимагаємо заборони прийняття закону про особливий статус ОРДЛО.

До неділі у нас буде не один такий штаб. Подібні штаби спротиву будуть створені на території всіх областей. Вимагаємо публічного то відкритого висвітлення прийнятих рішень. Також зважати спочатку на безпеку, а потім на політичні фактори. У разі невиконання даних вимог залишаємо за собою право на безстрокові акції протесту згідно з чинним законодавством.

" Військова агресія Російської федерації та окупація частини українських земель ось уже більше п’яти років залишається найбільшою бідою нашого народу! Ми глибоко цінуємо патріотизм наших військових, ветеранів, добровольців, волонтерів та готовність діяти. Тому ми готові вибудовувати спільну, єдину правильну для України позицію в питанні завершення війни.

Остаточно формула мирного врегулювання і завершення війни на Донбасі буде визначена на зустрічі у Нормандському форматі, яка має відбутися найближчим часом.

Ціль Президента України, як і кожного з нас - мир в єдиній соборній Україні, повернення всіх без винятку полонених, повернення тимчасово окупованих територій, припинення жахливих втрат патріотів України", - каже голова ОДА Денис Шмигаль.

В результаті обговорень, за підтримання рішення проголосували 67 депутатів.