Logo

Завтра скликають термінову позачергову сесію Івано-Франківської облради

У зв'язку із напруженою ситуацією в Україні через загрозу військового вторгнення Росії, завтра, 16 лютого, Івано-Франківська облрада скликає термінову позачергову сесію. На сесії розглянуть питання фінансування територіальної оборони та дії у разі можливої війни в державі.

Сьогодні, 15 лютого, напередодні сесії, в Івано-Франківській обласній раді відбулося засідання постійної комісії з питань захисту прав людини, законності та правопорядку, яку очолює депутата облради Тарас Виноградник.

Серед найважливіших питань, на засідання винесли питання: про звернення до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України та Ради національної безпеки і оборони України щодо термінового виділення коштів на територіальну оборону та підготовку національного спротиву; звіт прокурора Івано-Франківської області; інформація керівника Головного управління Національної поліції.

Питання про звернення до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України та Ради національної безпеки і оборони України щодо термінового виділення коштів на територіальну оборону та підготовку національного спротиву, зачитав депутат обласної ради Юрій Глинський.

"У час коли біля кордонів України зосереджено близько 100 тисяч військових Російської Федерації важко переоцінити важливість територіальної оборони. Тому без фінансового ресурсного забезпечення інституту територіальної оборони не можливо працювати. Місцеві бюджети не здатні самостійно покрити видатки на територіальну оборону та підготовку національного спротиву. У Зв'язку з цим звертаємося із проханням внести зміни до державного бюджету і терміново виділити 3 мільярди гривень на фінансування першочергових потреб територіальної оборони", - йдеться у зверненні.

Зважаючи на те, що з обласного бюджету також виділятимуть кошти на територіальну оборону, комісією було прийняте рішення винести це питання на сесію облради, але з урахуванням виділених коштів.

photo-2022-02-15-13-03-37