Logo
8 Жовтня 2020, 14:45

Івано-Франківська ОДА підписала Меморандум із швейцарською фармацевтичною компанією

Сьогодні, 8 жовтня Івано-Франківська обласна державна адміністрація підписала Меморандум про взаєморозуміння та співпрацю із швейцарською фармацевтичною компанією "Рош Україна".

У рамках цього Меморандуму планується реалізувати проект з покращення медичної допомоги пацієнтам з орфанною нервово- м‘язовою хворобою – спінальна м‘язова атрофія (СМА), пише Типовий Франківськ.

Під час зустрічі із головою Івано-Франківської ОДА Віталієм Федорівим сторони обговорили основні напрямки майбутньої співпраці у напрямку охорони здоров’я, у тому числі готовність компанії "Рош" надати патогенетичне лікування тим пацієнтам Івано-Франківської області, які мають найтяжчий перебіг СМА та створення на базі Галицької Центральної районної лікарні (ЦРЛ) центру лікування нервово-м’язових захворювань, який візьме на себе і лікування пацієнтів із СМА.

"Декілька років я працював у департаменті охорони здоров'я і часто бачив батьків дітей з цим захворюванням. Безпосередньо знаю наскільки велика робота батьків для забезпечення таких хворих. Звичайно, що можливості Івано-Франківського обласного бюджету та місцевих бюджетів вкрай обмежені, а лікування окремих орфанних хвороб може сягати біля мільйона гривень. Тому будь-яка допомога пацієнтам з боку бізнесу дуже вітається. Ми, за сторони адміністрації, також докладаємо багато зусиль щодо цього напрямку",- наголосив Віталій Федорів.

Як зазначає, координатор проекту "Допомога пацієнтам із СМА" громадського руху "Варта" Роман Панчишин: "Завдяки співпраці влади, громадськості та бізнесу пацієнти із СМА зможуть отримати якісне лікування якомога раніше. Ми будемо продовжувати докладати зусиль, щоб покращити забезпечення цих пацієнтів на рівні держави".

"Ми вдячні обласній адміністрації за взаємодію та партнерство заради допомоги пацієнтам. Для нашої компанії основний пріоритет – це кращі результати для пацієнтів якнайшвидше. Саме тому ми розробляємо інноваційні препарати, які допомагають пацієнтам з важкими хворобами та докладаємо максимум зусиль щоб пацієнти швидше отримали доступу до цих ліків. Зараз компанія "Рош" працює над тим, щоб робити більше інновацій, і, водночас, знизити вартість цих інновацій для системи охорони здоров'я. Тож ми сподіваємося на плідну співпрацю у покращенні медичної допомоги в Івано-Франківській області пацієнтам зі СМА та іншими важкими хворобами", - зазначив керівник відділу з розробки та розвитку комерційних програм компанії "Рош Україна" Твртко Доліч.