Logo
18 Вересня 2020, 15:30

Івано-Франківська ОТГ виграла 18 мільйонів на проєкт "Безпечне майбутнє"

У Івано-Франківську реалізовуватимуть проєкт «Безпечне майбутнє». Грантову угоду планують підписати вже у жовтні цього року. Місто отримає фінансування на суму близько 18 млн гривень.

Про це повідомили у пресслужбі міського голови Івано-Франківська Руслана Марцінківа, пише Типовий Франківськ.

"Завдання проєкту – побудова чотирьох дата-центрів у кожному з міст-партнерів: Івано-Франківськ, Солотвино, Бая-Маре та Сігет", - йдеться у дописі.

У Франківську дата-центр буде знаходитись у комунальному приміщенні на стадіоні «Рух» та складатиметься з трьох секторів:

серверна частина (місце розташування серверів для аналізу та обробки даних),

центр оперативного реагування (будуть встановлені робочі місця для диспетчерів служб, задіяних в роботі Дата-центру)

приміщення з бек-апами (для зберігання інформації).

До серверів Дата-центру в межах єдиної спільної системи будуть під’єднані відеокамери, розташовані на території Івано-Франківська: як ті, які в місті встановлені на даний час, так і ті, які будуть додатково придбані в межах бюджету проєкту.

Важливою частиною проєкту є встановлення програмного забезпечення, яке відповідатиме потребам СБУ, ГУНП в Івано-Франківській області, Управління патрульної поліції в м.Івано-Франківську, Службі оперативного реагування, КП «Муніципальна варта», Управління з питань надзвичайних ситуацій, мобілізаційно-оборонної роботи та діяльності правоохоронних органів.

«Одним з найскладніших завдань буде організувати спільну роботу стількох структур. Ми мали можливість оглянути як це працює у Києві, Вінниці та Любліні. Тому зараз маємо певні проблеми зараз, та думаю, нам вдасться налагодити цю співпрацю», – зазначив начальник управління інвестиційної політики Ігор Попадюк.

Так, наприклад, програмне забезпечення може мати наступні функції: виявлення небезпечних чи потенційно небезпечних ситуацій (для життя, здоров’я людини та безпеки держави), встановлення особи, встановлення номерних знаків автомобілів тощо.

Таке програмне забезпечення буде спрямоване на запобігання небезпечним ситуаціям в місті та миттєве реагування при їх виникненні.