Logo
19 Лютого 2021, 10:56

Івано-Франківська та Тернопільська обласна рада підписали Меморандум про співпрацю

Сьогодні, 19 лютого розпочалась четверта сесія Івано-Франківської обласної ради восьмого демократичного скликання.

На сесії присутні голови обласної ради Тернопільської - Михайло Головко та Полтавської - Олександр Біленький, а також очільник Прикарпаття - Андрій Бойчук, пише Типовий Франківськ.

На сесію висунили 57 питань.

Депутати підтримали рішення затвердження Меморандуму про міжрегіональну співпрацю між Івано-Франківською обласною радою та Тернопільською обласною радою.

"Протягом попередніх скликань обласної ради. Рада підписала з такими областтями: Полтвською, Ззакрпатською, Кіровоградською, Житомирською, а також із Донецькою цивільною міською радою. У цей складний час для України підписання меморандуму означає зшивання України в цілісності", - зазначив голова Івано-Франківської обласної ради Олександр Сич.

Голова Тернопільської обласної ради Михайло Головко зауважив, що підписання меморандума символізує розвиток перспектив.

"Я радий розбудувовувати спільно Україну. А саме - починаючи з своїх областей, на своїх прикладах. Підписання меморандума несе багато з областею багато спільних інтересів, розвиток туризму. Це дві області, які зможуть розвивати перспективи", - каже Михайло Головко.

МЕМОРАНДУМ
про міжрегіональну співпрацю між Івано-Франківською обласною радою
та Тернопільською обласною радою

Івано-Франківська обласна рада, в особі голови обласної ради Сича Олександра Максимовича, та Тернопільська обласна рада, в особі голови обласної ради Головка Михайла Йосифовича, (далі – Сторони), враховуючи взаємну зацікавленість у подальшому поглибленні, зміцненні та розширенні економічного, науково-технічного і культурного співробітництва, керуючись принципами рівноправності та взаємності, підписали цей Меморандум про міжрегіональну співпрацю між Івано-Франківською обласною радою та  Тернопільською обласною радою, (далі – Меморандум), та домовились про таке:

 

Стаття 1

Сторони співпрацюють на основі принципів рівноправності і взаємності  з метою створення сприятливих умов для розвитку міжрегіонального співробітництва у соціально-економічній та гуманітарній сферах.

Стаття 2

Сторони розвивають співробітництво в галузях:

– освіти, науки і культури;

– охорони здоров’я та соціального захисту;

– розвитку туризму і спорту;

– інвестицій, у томі числі з питань залучення міжнародної технічної допомоги;

– екології та раціонального використання природних ресурсів.

Стаття З

Сторони сприяють встановленню зв’язків між органами місцевого самоврядування Івано-Франківської та Тернопільської областей з метою обміну досвідом, виявлення пріоритетів у розвитку міжрегіональних зв’язків, забезпечення умов для плідної співпраці, об’єднання зусиль і координації дій при розв’язанні спільних проблем.

Стаття 4

Сторони надають взаємну допомогу в організації наукових конференцій, семінарів, робочих зустрічей; заохочують обмін науковими та науково-педагогічними кадрами.

Сторони сприяють розвитку співробітництва та прямих контактів між закладами охорони здоров’я, соціального захисту, культури, всебічній співпраці з питань культурно-освітньої роботи та творчої самодіяльності.

Стаття 5

У сфері фізичної культури та спорту Сторони співпрацюють шляхом проведення спортивних змагань, сприяють установленню та зміцненню ділових зв’язків між спортивними асоціаціями та федераціями.

У сфері туризму Сторони сприяють здійсненню обміну туристськими групами та делегаціями, встановленню ділових контактів між туристичними організаціями.

Стаття 6

Сторони здійснюють реалізацію спільних міжрегіональних проєктів, координують зусилля для залучення технічної допомоги, що спрямована на підвищення якості життя громадян та створення сприятливих умов для залучення інвестицій.

Стаття 7

Сторони розвивають співробітництво у сфері охорони довкілля та екологічної безпеки, раціонального використання природних ресурсів.

Стаття 8

В інтересах реалізації положень цього Меморандуму, з метою визначення форм та умов співпраці Сторони можуть укладати відповідно до законодавства України окремі угоди (договори), підписувати протоколи з конкретних напрямів двосторонніх відносин, розробляти та узгоджувати щорічні плани заходів.

Стаття 9

Цей Меморандум набирає чинності з моменту його підписання Сторонами та укладається строком на чотири роки.

Дія Меморандуму автоматично продовжується на кожний наступний рік, якщо жодна зі Сторін не пізніше ніж за два місяці до закінчення відповідного періоду не заявить шляхом надсилання письмового повідомлення іншій Стороні про свій намір припинити дію цього Меморандуму.