У п’ятницю, 19 червня, на сайті телеканалу “Інтер” з’явилася офіційна заява, у якій йдеться, що приватне підприємства “Франківськміськсплав” є “підставною компанією”, яка подала “більше 10 однакових позовних заяв до Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення”.
Такі дії у заяві називають спробами “реалізувати сценарій рейдерської атаки і незаконного захоплення телеканалу “Інтер”.
Як з’ясував “Репортер”, у понеділок, 15 червня, в Івано-Франківському окружному адміністративному суді відбулося судове засідання за позовом ПП “Франківськміськсплав”. Відповідач у справі – Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення, а третя сторона – ПАТ “Телеканал “Інтер”. Справу веде суддя Черепій.
У зв'язку з цим телеканал "ІНТЕР" оприлюднив заяву:
11 червня 2015 року на засіданні Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення, членами регуляторного органу було одноголосно прийнято рішення про продовження ліцензії телеканалу "Інтер" на 7 років. Дане рішення повністю відповідає усім нормам чинного законодавства України.
Незважаючи на прийняте Нацрадою законне рішення про продовження терміну дії ліцензії на мовлення телеканалу "Інтер", зловмисники не залишають спроб перешкоджати господарській діяльності телеканалу і продовжують використовувати будь-які незаконні способи для того, щоб не дати телеканалу "Інтер" продовжити мовлення на аналогових ефірних частотах. На цей раз намагаються використати судову систему для прийняття незаконного рішення.
Використовуючи якусь підставну компанію, основним видом діяльності якої є торгівля відходами та металобрухтом, і зареєстровану в Івано-Франківській області, а також засновника цієї компанії, були подані більше 10 однакових позовних заяв до Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення.
Такі дії свідчать про те, що позивач домагається того, щоб позов потрапив до "потрібного" судді. Зараз стає зрозумілим, що таким суддею буде Кишинський М.І.
У такий спосіб позивач обійшов автоматизовану систему документообігу в адміністративних судах, що свідчить про його намір забезпечити контроль за розподілом матеріалів на конкретного суддю. Метою таких маніпуляцій може бути прийняття неправосудного рішення.
Все це є продовженням політичного тиску, що чиниться останнім часом на телеканал "Інтер".
Так, деякий час тому, народні депутати партії "Народний фронт" Княжицький, Левус і Пашинський публічно виступили з низкою брехливих і провокаційних заяв, що надають прямий тиск на телеканал "Інтер" та непрямий тиск на регуляторний орган у сфері телебачення.
Під надуманими приводами здійснюються спроби реалізувати сценарій рейдерської атаки і незаконного захоплення телеканалу "Інтер". Ми оцінюємо такі кроки як системний тиск на незалежні ЗМІ і наступ на свободу слова в Україні.
В Україні ніколи не відбирали через суди право мовити. Дана справа може стати неприпустимим прецедентом. Ми бачимо в цих діях серйозну загрозу свободі слова і всім незалежним ЗМІ в Україні, і розцінюємо подібні дії як злочин проти свободи слова, системний наступ на незалежні ЗМІ і прямий шлях до жорсткій цензурі і диктатурі.