Вчора в івано-франківському торговому центрі «Арсен» фахівцями навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Івано-Франківської області було розгорнуто виїзний мобільний навчально-консультаційний пункт щодо навчання населення діям при загрозі та виникненні надзвичайних ситуацій.
Тут проводились теоретичні та практичні заняття, спрямовані на вироблення навичок поведінки у різних складних умовах, підготовки людей до можливих дій у зоні виникнення надзвичайних ситуацій воєнного характеру, повідомляють в управлінніДСНС в області.
Що робити при виникненні нештатних подій та надзвичайних ситуацій до прибуття пожежно-рятувальних підрозділів присутнім розповів начальник Центру полковник служби цивільного захисту Роман Борисюк.
Відвідувачів торгового центру – а серед них були дорослі й діти – ознайомили з правилами поведінки з піротехнічними засобами та вибухонебезпечними предметами. Юнаків цікавили насамперед призначення того чи іншого боєприпаса, його технічні характеристики та ступінь ураження.
Крім того, людям розповіли, як діяти в умовах погіршення радіаційної обстановки,хімічного та біологічного забруднення, під час виникнення пожеж, при знаходженні вибухонебезпечних предметів, а також дії за сигналами оповіщення в надзвичайних ситуаціях в мирний час і на випадок війни.
Досвідчений медик Центру продемонструвала присутнім способи надання першої допомоги при загрозливих для життя людини станах: закритий масаж серця та штучне дихання при наявності клінічної смерті, зупинку артеріальної та венозної кровотечі, накладання пов’язки на рани, шини при переломах, вивихах.
Фахівці навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Івано-Франківської області поспілкувалися з івано-франківцями з питань безпеки життєдіяльності, роздали їм комплекти пам’яток щодо дій населення під час загроз та виникнення надзвичайних ситуацій.
Реалії сьогодення вимагають від усіх високої обізнаності щодо дій у екстремальних випадках. Навчити людей цьому – ось основне завдання мобільних консультаційних пунктів.
Такі навчання проводитимуться й надалі, адже мешканці Прикарпаття повинні відчувати постійну увагу та турботу. За цих складних обставин вони потребують допомоги та підтримки, набуття відчуття захищеності та безпеки, а першочергове завдання працівників Центру – навчати усіх громадян надавати допомогу, не стояти осторонь біди, не бути байдужим, а прагнути до мирного, здорового і щасливого життя.