Гриби і локва знижують рівень цукру у діабетиків, черешня і цибуля-порей полегшують виведення токсинів, а в зернах пшениці - ідеальне співвідношення поживних речовин, потрібних для вироблення енергії. Про продукти, що сприяють правильному обміну речовин, говоримо сьогодні.
У широкому сенсі всі продукти беруть участь в обміні речовин, оскільки, потрапляючи в наш організм, вони залучаються в хімічні процеси, які там відбуваються. Проте продукти, описані в цій статті, беруть участь у метаболічних процесах більше, ніж інші.
Про схуднення написано багато статей: є і про дієти, і про вправи. Але що робити, якщо вам потрібно набрати вагу? Якщо людина важить недостатньо для свого віку та статури, слід провести повне медичне обстеження, щоб визначити причини і виключити будь-які злоякісні процеси. Найпоширеніші причини втрати ваги - захворювання травної системи, лихоманка, кишкові паразити, підвищена фізична активність (нерівноцінна кількості споживаної їжі), гормональні захворювання (наприклад, гіпертиреоз).
Щоб допомогти людині набрати вагу, дієта повинна відповідати трьом вимогам:
1. Вона повинна забезпечувати достатню кількість калорій у формі вуглеводів. Це дозволить організму засвоїти дієтичні білки, щоб синтезувати нові. Якщо дієта не містить достатньо калорій, організм використовує білки для отримання енергії, а не для побудови тканин. 2. Вона повинна забезпечувати адекватний запас вітамінів групи В, необхідних для метаболізму вуглеводів і перетворення їх в енергію. 3. Вона повинна підтримувати правильне співвідношення трьох джерел поживних речовин, що забезпечують організм енергією: вуглеводи (60%), жири (30%) і білки (10%). З метою збільшення кількості калорій рекомендуються продукти, багаті вітамінами групи В.
Тут ми говоримо про стан фізичної слабкості, викликаний нормальною фізичною активністю, яка не повинна призводити до перевтоми. Це одна з найпоширеніших медичних скарг. Її також називають втомою, перевтомою, дефіцитом енергії або астенією.
Гормональні, серцеві або респіраторні порушення викликають фізичну втому. Слабкість може бути також викликана інфекціями: гострими (грип) або хронічними (туберкульоз).
Неправильна дієта також може стати причиною фізичної втоми. Коли дієта складається здебільшого з рафінованих і оброблених продуктів ("порожніх калорій"), виснажується запас певних поживних речовин, які можуть бути отримані тільки зі свіжих фруктів та овочів (наприклад, вітамін С). І навпаки, дієта, що складається переважно з продуктів рослинного походження та простих страв, забезпечує організм силою і опірністю захворюванням.
Потрібно не тільки усунути причини стомлюваності, але й відновити сили. Дієта, що включає перераховані нижче продукти, допоможе зміцніти знесилений організм.
Тригліцериди - це різновид жиру, що циркулює в крові та формує частину ліпопротеїнів поряд з холестерином і фосфоліпідами. Підвищений рівень тригліцеридів призводить до артеріосклерозу і, як наслідок, до серцевого нападу та інсульту. Тригліцериди утворюються в результаті хімічної взаємодії гліцерину і жирних кислот, вони знаходяться у всіх жирах. Рослинні олії переважно складаються з тригліцеридів. Діабет, гіпотиреоз і захворювання печінки можуть підвищити рівень тригліцеридів, хоча в більшості випадків в якості причини називають спадкові чинники.
Доведено, що певні продукти можуть знизити рівень тригліцеридів, а, отже, зменшити ризик артеріосклерозу і серцевих захворювань.
Подагра - захворювання, що характеризується відкладенням в тканинах кристалів сечової кислоти, проявляється запаленням і гострим болем у суглобах. Найбільш схильний до подагри плюснефаланговий суглоб (в основі великого пальця ноги). Чоловіки і жінки в періоді менопаузи більше, ніж інші, схильні до подагри через дії гормонів.
1. З продуктів, як відходи метаболізму певних білків, названих нуклеопротеїни.
2. З власних клітин організму. Коли сечова кислота виробляється занадто інтенсивно і нирки не встигають її виводити, її вміст в крові підвищується і вона відкладається в різних тканинах, що оточують суглоби. Там вона викликає запалення і біль. Це явище відоме як подагра.
Продукти, що рекомендуються хворим на подагру, повинні відповідати двом умовам:
1. Вони повинні містити мало пурину, який призводить до утворення сечової кислоти. 2. Вони повинні допомагати видаляти сечову кислоту.
Так званий, цукровий діабет - захворювання, пов'язане з порушенням метаболізму глюкози. У реальності цей термін позначає два захворювання із загальною ознакою - підвищеним рівнем цукру в крові.
Діабет I типу також знаний як інсулінозалежний діабет. Через вірусні інфекції, токсини або аутоімунні реакції та на тлі спадкової схильності пошкоджуються клітини підшлункової залози, які виробляють інсулін. Такі діабетики відрізняються худорлявістю і повинні отримувати інсулін будь-якими методами з дитинства. Діабет II типу також називають зрілим приступом діабету або інсуліннезалежним діабетом Його причини невідомі, але він ускладнюється раціоном, багатим солодощами і рафінованими продуктами та недостатнім споживанням цільнозернових продуктів.
Рекомендовані нижче продукти допомагають контролювати діабет і уникати ускладнень. Тому вони повинні бути включені в будь-який дієтичний план, встановлений фахівцем.
Продукти, споживання яких має бути обмежене або припинене, ініціюють або посилюють діабет. Діабетики, які враховують ці прості рекомендації, зможуть контролювати захворювання.
Порушення обміну речовин, що характеризується падінням рівня глюкози в крові нижче мінімального рівня, необхідного для правильного функціонування мозку (приблизно 80 мг/100 мл). Основні ознаки - слабкість, відчуття голоду і нервозність.
Падіння рівня глюкози до критичної позначки може викликати холодний піт, запаморочення, сильне серцебиття, непритомність і навіть кому. Найпоширеніша причина гіпоглікемії - надлишок інсуліну через: 1. передозування при лікуванні діабету; 2. підвищеного вироблення інсуліну підшлунковою залозою (реакція на несподіване підвищення рівня глюкози, викликане вживанням цукру).
Збалансована дієта з низьким вмістом цукру при регулярному прийомі їжі в однаковий час допоможе запобігти гіпоглікемії. Однак в гострих ситуаціях може з'явитися необхідність прийняти певну кількість солодощів або цукру, щоби підняти рівень глюкози в крові.
Пшениця - вміщує майже всі необіхдні організму поживні речовини, окрім вітаміну А (бета-каротину), вітаміну С та вітаміну В12. В пшениці мало жирів та кальцію. Овес - злак, котрий дає максимум енергії. Завдяки вмісту глютену, який пом'якшує травну систему, він швидко засвоюється. Цибуля - знижує рівень тригліцеридів в крові та печінці, збільшує рівень ЛПВЩ (корисних холестеринів), допомагаючи запобігти артеріосклерозу. Лимон - добре виводить сечову кислоту, надлишок якої накопичується в суглобах і стає причиною артриту, ревматичного болю та нефриту. Селера - в обмеженій кількості корисна для діабетиків, оскільки в ній є речовина, схожа за дією з інсуліном і знижує рівень цукру в крові. Бажаю вам гарного обміну речовин. Харчуйтеся правильно і будьте здорові.
Джерело: UaModna